Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.9. 2014 17:40
video uvnitř Předvolební kampaň

Řitce se nelíbí klip ODS! Je ponižující, říká starosta

ODS - Klip
Zdroj: YouTube.com

Obci Řitka se nelíbí klip ODS, který využívá její jméno. Po šéfovi občanských demokratů Petru Fialovi starosta Řitky Kamil Abbid požaduje omluvu a stažení klipu. Prý je dehonestující, nevhodný a nedůstojný, sdělil Abbid.

V klipu ODS, který se starostovi Řitky nelíbí, herec Marian Labuda v roli řidiče starého nákladního automobilu zastavuje u cedule značící konec obce Řitka a nabírá stopujícího předsedu ODS Petra Fialu.
 

"V Řitce vás to už nebavilo?," ptá se v klipu Labuda. "Asi jsme si tu návštěvu zasloužili," odpovídá mu Fiala s jasným odkazem na stav ODS z poslední doby a název obce. "Ale naštěstí už zase stoupáme nahoru," dodává Fiala. Klip Fiala pustil spolustraníkům na pátečním kongresu.
 


 

Podle Abbida je "klip občany vnímán jako zcela nevhodný a nedůstojný", neodpovídá Fialovu vzdělání, inteligenci a společenskému postavení. Lidé si prý na videoklip ODS obecnímu úřadu stěžují. Pokud se strana neomluví, bude obec muset zvážit právní kroky k ochraně svých práv, uvedl starosta.
 

Fiala řekl, že nechce záležitost v médiích komentovat. "Doufám, že to pan starosta nevnímá jako předvolební klip," řekl předseda ODS s tím, že doufá, že Abbid má smysl pro humor. Pokud se na něj starosta obrátí, je prý připraven se s ním setkat a o situaci si promluvit, klidně prý do Řitky přijede.
 


"Ostatně mám tam přátele," poznamenal Fiala. Dodal, že se na setkání starosty Řitky zeptá, jestli požadoval také omluvu od hudební skupiny Yo Yo Band, která jméno obce společně s názvy dalších použila ve své známé písni Rybitví.

TN.cz / ČTK / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.9. | 23:05 overal
3
V Řiťce je u nás 90% lidí! Platy na úrovni 20% Německých a ceny na ...
13.9. | 21:33 zacotomame
-2
12.9. | 23:05 overal, kdyby tady neřádili do osmdesátýhodevátýho komunisti, ...
9.12. | 19:40 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trapný starosta jako polská velvyslankyně..
13.9. | 21:33 zacotomame
-2
Náhlasit nevhodný komentář
12.9. | 23:05 overal, kdyby tady neřádili do osmdesátýhodevátýho komunisti, mohli jsme být Německu vzorem a žádná ODS by tady nemusela být.
13.9. | 05:47 Roman Bureš Pudil
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ať tam je kdokoliv, ODS byli, jsou, a budou vždy jen hulváti. Proč nenatočí klip podle Tankového praporu, kdy malinkatej ďábel (Roman Skamene) spadne do sraček a už nikdy nevyleze. Nikdo by si nestěžoval a bylo by to podle pravdy.
12.9. | 23:05 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
V Řiťce je u nás 90% lidí! Platy na úrovni 20% Německých a ceny na 110%Německých a to díky ODS která zastavila růst minimálních platů, které tlačí obecně na růst středních platů, které bere většina lidí! Díky ODS jsou z nás ekonomičtí otroci a oni mají tu drzost si s toho dělat legraci!
12.9. | 14:54 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pro někoho malichernost, pro jiné, např. obyvatele Řitky poměrně citlivá záležitost a já se jim nedivím. Krom toho srovnání tohoto klipu, kde je Řitka okatým synonymem pro anál v souvislosti s politickou stranou, s refrénem písničky od pana Tesaříka není na místě. Jméno obce se v písničce objevuje ...