Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.8. 2014 14:03
Babí léto přichází

Léto skončilo! PŘEDPOVĚĎ POČASÍ do konce prázdnin

Počasí - ochlazení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Konec prázdnin bude relativně teplý s průměrnými denními teplotami kolem 20 stupňů Celsia, občas ale zaprší. Jak bude tento týden?

V prvním týdnu nového školního roku by mělo být zhruba o tři stupně tepleji, poté se už bude podle meteorologů ochlazovat. Celé období od 25. srpna do 21. září bude ale teplotně i srážkově spíše normální. Vyplynulo to z měsíčního výhledu, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Podle něj nejdeštivější z celého období má být právě poslední srpnový týden a počátek druhé poloviny září, který bude současně i nejchladnější. Nejvíce tepla si lidé užijí v týdnu, kdy se děti vrátí do školních lavic.

 

 

Tento týden by se teploty měly pohybovat od 17 do 23 stupňů Celsia, v týdnu poté by se ale maxima mohla opět vyšplhat až k 26 stupňům. Po následném ochlazení by v týdnu od 15. září mohly teploty přes den spadnout na 12 stupňů. Průměrná teplota pro celé sledované období v Česku je 14,1 stupně.

 

Počasí - mraky_2
Zdroj: TN.cz

 

PŘEDPOVĚĎ:

 

Úterý 26. srpna
Zataženo, déšť, odpoledne až oblačno a postupně přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty 14 až 18 °C.

 

Středa 27. srpna

Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky. Během dne od severu částečné ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C.

 

 

Čtvrtek 28. srpna

Oblačno až polojasno, na jihozápadě až zataženo a místy déšť. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C.

 

Pátek 29. srpna

Polojasno, od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

 

Víkend

Většinou oblačno, místy přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zvířata trpí vedrem víc než lidé. TIPY, jak jim pomoci
10 praktických rad jak je přežít vedro ve zdraví a bez kolapsu
Potí se ti vedrem nohy? PRVNÍ POMOC

ČTK, ana TN.cz
Reklama