Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.10. 2012 12:02
Slíbila, že se stáhne

Salačová z kauzy Rath se podřekla. Dál podniká a stavěla vilu Bílé

Lucie Bílá a její vila
Zdroj: Mediafax
Věděla Lucie Bílá, kdo jí staví její luxusní vilu?

Podnikatelka Ivana Salačová, která je obviněná v kauze Rath, prozradila kriminalistům, že svoji stavební firmu přepsala na syna, díky čemuž se i nadále účastní veřejných zakázek.

Když opouštěla vazbu, slíbila , že dá od veřejných zakázek ruce pryč. Salačovou policie stíhá kvůli předraženým zakázkám na opravu zámku v Buštěhradu a úplatky kolem rekonstrukce gymnázia v Hostivici. Obou se účastnila její stavební firma Fisa. Krátce po propuštění z vazby ji podnikatelka přejmenovala na Jipe a svůj podíl přepsala na syna.


"Fisa byla mediálně profláknutá a neměla jsem z toho dobrý pocit," vysvětlila Salačová při výslechu, jehož přepis má server Lidovky.cz k dispozici. V zápětí vyšetřovatelům bezelstně přiznala, že přepsání podílu na syna Josefa bylo jen zastíracím manévrem.


"Protože jsem při propuštění dala slib, že nebudu dělat další veřejné zakázky, a protože ta společnost musí do veřejných zakázek, tak statutárním orgánem se stal můj syn Josef," odzbrojila Salačová vyšetřovatele. "Dělá váš syn ve společnosti Jipe nějakou konkrétní činnost?" zeptal se vyslýchající. "Konkrétně ne," odpověděla podle serveru Salačová. Ta v Jipe dále pracuje jako obchodní ředitelka.


Salačová také vyšetřovatelům prozradila, že jednou ze staveb, kterou její firma realizovala, byla luxusní vila pro zpěvačku Lucii Bílou. Ta žije v Otvovicích u Kralup. Ty leží několik kilometrů od Olovnice, kde má bydliště Salačová.


Lucie Bílá a její vila
Zdroj: Mediafax Věděla Lucie Bílá, kdo jí staví její luxusní vilu?


Firma Salačové se aktuálně uchází o veřejnou zakázku Vodáren Kladno na stavbu kanalizace a vodovodu na kladenské Dříni. "Já akorát, protože to znám, tak pomáhám s těmi kvalifikačními předpoklady," ujišťovala Salačová. K účtům firmy prý přístup nemá.

 

Z vazby podnikatelku propustili koncem června, s vyšetřovateli totiž začala spolupracovat a částečně doznala vinu. Dozorující státní zástupce Petr Jirát by měl rozhodnout, zda se stane tzv. spolupracující obviněnou. V takovém případě by jí soud mohl uložit trest pod spodní hranicí trestní sazby, která se v případě Salačové pohybuje od 5 do 10 let.
 

Mediafax TN.cz