Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2012 18:34
Trapas ministra

Schwarzenberg je na štíru s pravopisem. I žáci základní školy by mu to natřeli

Karel Schwarzenberg a jeho chyba
Zdroj: Facebook official
Tuto fotku si dal ministr na svůj facebookový profil

Šéf české diplomacie a zároveň kandidát na prezidenta České republiky, Karel Schwarzenberg, se postaral o roztomilý trapas. Před fotografem pózoval s vlastnoručně psaným textem. A co čert nechtěl, udělal v něm pravopisnou chybu.

"Vaše volba rozhodne pro pět celích let. Zamyslete se," napsal na papír ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Ano, i ministr se někdy utne. Chybička se prezidentskému kandidátovi vloudila do slovíčka "celích". Správně se samozřejmě píše s ypsilon. Ministr se zachoval jako chlap a sám se k hrubce dobrovolně přiznal. "Udělal jsem pravopisnou chybu. To se někdy stává. Já jsem v pravopise nikdy nebyl výtečný," řekl ministr.

 

Svého šéfa straničtí kolegové omlouvají. Jeho vzdělání je podle nich na tak vysoké úrovni, že je na první pohled jasné, že je to jen překlep. "Já myslím, že jedna pravopisná chyba státníka nedělá. Karel Schwarzenberg mluví mnoha jazyky myslím, že tuto chybu je schopen napravit," myslí si exministr kultury Jiří Besser. "Je to bilingvní člověk, který mluví mnoha světovými jazyky a v české gramatice občas něco opomene. Každý z nás je jenom člověk a každý z nás děláme chyby," omlouvá ministra jeho stranický kolega Petr Gazdík.

 

Ze školácké chyby si dělá srandu už i samotný ministr. Na svůj facebookový profil vystavil inkriminovanou fotografii, na které je hrubka přeškrtnuta přesně tak, jak by ji opravila učitelka na základní škole.

kos / s přispěním Terezy Šnoblové TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.9. | 00:35 pepa1239
1
Vždyť neumí ani mluvit.....
15.11. | 19:06 Karel Marek
-2
Novus, vzhledem k tomu, že absolutní většinu života žil v zahraničí a zpět s ...
15.1. | 13:31 Tomáš Halada
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Autor článku by se měl nad sebou zamyslet - chybu udělal i on ve svém článku o cizí chybě (udělal ji jinde, ne v té opsané Schwarzenbergově). A autor článku se tím živí, takže kdo má větší ostudu? :-)
15.1. | 13:30 Tomáš Halada
0
Náhlasit nevhodný komentář
Autor článku by se měl nad sebou zamyslet - chybu udělal i on ve svém článku (jinde, ne v té opsané Schwarzenbergově). A autor článku s tím živí, takže větší ostuda než u politika :-)
15.1. | 13:30 Tomáš Halada
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Autor článku by se měl nad sebou zamyslet - chybu udělal i on ve svém článku (jinde, ne v té opsené Schwarzenbergově). A autor článku s tím živí, takže větší ostuda než u politika :-)
15.11. | 19:06 Karel Marek
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Novus, vzhledem k tomu, že absolutní většinu života žil v zahraničí a zpět s přestěhoval až v pozdním věku, to má těžké. Ale perfektně umí anglicky, německy, francouzsky a italsky. Byl předseda helsinského výboru pro lidská práva. Skláním se před ním, chtěl bych mít jeho vzdělání, znalosti. Buď si ...
26.9. | 17:27 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Lze to shrnout slovy--Jakej pan, takovej kram..A basta.
26.9. | 10:52 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Remcale--jiste, souhlasim. Souhlasis ty semnou ze to vse zapada do celkoveho obrazu ceske politiky?? Ministr snad neni profesional??
26.9. | 10:30 remcal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Novus, dobře, tedy po lopatě. Pan ministr Schwarzenberg má podle mého názoru daleko více jiných diskutovatelných a hlavně relevantních negativ než hrubku ve sloganu Právě proto, že to je ministr, ne redaktor. Naopak na zdejším serveru se to hrubkami hemží, ačkoli články píší profesionálové, tedy ne ...
26.9. | 09:32 Petr Dvořák
1
Náhlasit nevhodný komentář
Remcal má pravdu.
26.9. | 09:14 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
nojo,von je to jenom ministr..Co ponem chtit,vid Remcale...
26.9. | 07:27 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Citat-pisat nevie ale dane nam zvedne..Opravdu feudal jak ma byt..Bit..?
Obchodní sdělení

Bohemia Apple