Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 11. 2012
Kauza Pekárek

Schwarzenberg: "Zloději budou mít zastoupení i ve sněmovně!"

Karel Schwarzenberg - kandidát na prezidenta
Zdroj: Mediafax

Aspoň někdo má zdravý rozum! Karolína Peake (LIDEM) i Petr Gazdík (TOP 09) ostře odsoudili Romana Pekárka, který v poslaneckých lavicích nahradil jednoho z odstoupivších rebelů, třebaže má jít do kriminálu. Místo toho bude hlasovat o budoucnosti Česka.

Pekárek sám nepravomocné odsouzení za překážku k nabytí poslaneckého mandátu nepovažuje. "Já jsem se proti rozsudku odvolal a důrazně trvám na tom, že jsem se žádných ze skutků, z nichž mě viní státní zástupce, nedopustil. Celý proces považuji za velkou křivdu. Dostal jsem mandát od voličů, proto ho přijmu a odmítám se ho vzdát," řekl ve středu dopoledne Pekárek novinářům.

 

Při hlasování bude loajální k ODS, ať už se to týká daňového balíčku, církevních restitucí či prováděcích zákonů důchodové reformy, dodal. Zmínil, že o nabytí mandátu se dozvěděl v úterý večer od novinářů. "Od premiéra ne, měl jsem spoustu nepřijatých hovorů, asi to zapadlo," uvedl.

 

Pekárek popřel, že by spekuloval s poslaneckou imunitou, když přijal mandát, tvrdil, že mu jde o naplnění vůle voličů. Také zmínil, že na něj kolegové ze strany nijak netlačili, aby se mandátu vzdal.

 

S tím ovšem nekorespondují vyjádření koaličních partnerů ODS. Petr Gazdík, předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů, Mediafaxu potvrdil, že premiér Petr Nečas stranu ujistil, že se s Pekárkem občanští demokraté pokoušeli jednat, ale Pekárek se odmítá mandátu vzdát.

 

"Je to problém, my jsme na to ODS upozorňovali. Nemůžeme s tím bohužel nic dělat, mrzí mě to, ale mandát je na jméno a žádná síla na světě o něj nemůže Pekárka připravit, pokud nebude sám chtít. ODS nás každopádně ujistila, že se o jednání pokoušela," popsal situaci Gazdík.

 

Obdobně hovořila i vicepremiérka a předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake. "Je to vnitřní věc ODS, ale určitě bychom byli radši, kdyby do sněmovny přišel ten, kdo na kandidátní listině za panem Pekárkem následuje. ODS nás ujistila, že to chce řešit, jen to nestíhá dnes. Byla bych ovšem velmi ráda, aby tato vláda měla hlasy, které jsou zcela nezpochybnitelné," zmínila ve středu Peake.

 

Podle předsedy TOP 09 a ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga Pekárkova přítomnost ve sněmovně nikoho netěší, nicméně na krátkou dobu je ochotný se s jeho podporou smířit. "A když to nebudeme brát tak vážně – v České republice běhá hodně zlodějů a bylo by dobré, kdyby měli své zastoupení i tady," doplnil.

 

Poslanecká sněmovna ve středu hlasuje o daňovém balíčku, s nímž premiér Nečas spojil i hlasování o důvěře vládě. Poté, co v úterý oznámili složení mandátu tři rebelující poslanci, dva se rozhodli respektovat názor strany a jeden bývalý straník se zdrží hlasování, má Nečas potřebný počet hlasů, aby mohl dodržet koaliční dohodu a balíček sněmovna odhlasovala.

Mediafax TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.11. | 12:38 vo253
4
Oslovení v poslanecké sněmovně: Vážený pane premiére, vážený pane předsedo, ...
7.11. | 13:55 jiri machala
-1
"V České republice běhá hodně zlodějů a bylo by dobré...".Tak ...
7.11. | 19:49 ssixx
3
Náhlasit nevhodný komentář
Když může Klaus krást v přímém přenosu, tak proč se divíte Pekárkovi? Vždyť tech zlodějů kolem něho sedí dalších 200 ks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7.11. | 19:11 gajdzin3
-1
Náhlasit nevhodný komentář
si vyrebelovali aspon 5micu kazdej bych tipnul,jako melcak a pohanka!
7.11. | 18:38 Radka Nováčková
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Fascinuje mě, že se o těch třech podělaných poslancích stále hovoří jako o rebelech...
7.11. | 17:45 Tony
0
Náhlasit nevhodný komentář
Za krabici s vínem sedí ve vazbě již několik měsíců Rath.A daleko horší případy jsou na svobodě a mají vysoké platy z naších daní.S tím by se měla už zabývat Evropská komise.
7.11. | 17:32 gajdzin3
0
Náhlasit nevhodný komentář
me to teda uz pride velmi pritazene za vlasy,lidi co si jeste nechate libit?!vladnou nam prevleceny komunisti co na to meli jediny zaludek a tem slusnejm co zbyli nadavaj do komunistu,viz fiser a jeho komunisticka rodinka,to jsou presne ty,co az se to obrati budou zas s tlampacema stranicke ...
7.11. | 16:47 Ramzes Paška
1
Náhlasit nevhodný komentář
je mi z toho na blití
7.11. | 15:41 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kazda spolecnost ma takove vladce jake si zaslouzi..Dokud lidicky nebudete chodit k volbam tak se nic nezmeni..Asi vam to vyhovuje..
7.11. | 15:32 mili1
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu pokrytecké odsouzení úplatkáře Pekárka od knížete, Karolíny Peak a pana Gazdíka... Stavějí se do rolí těch spravedlivých, ale vůbec jim nevadil jeho hlas při schvalování vládních nesmyslů. V té chvíli byl snad čestnější?, nebo se ušpinil až po hlasování. Je mi z té divné party špatně od ...
7.11. | 15:31 zwerka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pane hrábě, svůj mezi svými ! Těch pár pravicových tlučhubů co toto ,,ODSOUDILI " ale nakonec stejně ocenili ten zlodějský hlásek který je podržel u koryt. Kdyby měli jen trochu morálky a odpovědnosti tak s takovým nemohli hlasovat o budoucnosti naší země.
7.11. | 15:09 já veb
1
Náhlasit nevhodný komentář
NA TYHLE LHÁŘE A PODVODNÍKY MUSÍ MÍT OBČAN SILNOU NÁTURU DNES JESM JE SLEDOVAL PŘI HLASOVÁNÍ A ŽÁDNÝ ZLOČINEC JIM NEVADIL A EJHLE PROČ AŽ NYNÍ ???ZMRRDI MAMRRDI