Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.11. 2010 20:36

VIDEO: Dva lidé zemřeli při požáru v České Lípě

Požár domu - 2
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto.

Dva lidé zemřeli při požáru, který vypukl hodinu po středeční půlnoci na sídlišti v České Lípě.

Jeden člověk uhořel v bytě, pětiletou dívku záchranáři resuscitovali, zachránit se ji ale nepodařilo, sdělil Mediafaxu ředitel záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o požáru v České Lípě:

 

 

Podle infomrací TV Nova se mělo jednat o matku s dcerou. Definitivně však totožnost prokáže až test DNA.

 

Hořet začalo hodinu po půlnoci v bytě 2+kk v sedmém patře v ulici Na Výsluní na největším českolipském sídlišti Špičák. Záchranáři resuscitovali pětiletou dívku, ta ale rozsáhlým popáleninám podlehla. Hasiči z hořícího bytu zachránili dva obyvatele, kteří byli s popáleninami předáni záchranářům. "Později jsme tam objevili ohořelé tělo," dodal operační důstojník. Zatím se podle něj nedá určit věk ani pohlaví. Podle Mackovíka se jedná o asi 150 cm vysokou osobu. Do nemocnice nakonec putoval i soused.

 

Podívejte se na reportáž o požáru v České Lípě:

 

 

Všichni tři zranění skončili na popáleninovém centru vinohradské nemocnice v Praze. Kvůli mlze nemohl vzlétnout vrtulník, do nemocnice je proto záchranáři museli převézt sanitními vozy. "Jde o tři muže. Všichni mají popáleniny třetího stupně," sdělila Mediafaxu mluvčí nemocnice Jana Jelínková. Dva z nich jsou podle ní v kritickém stavu, mají popáleniny na 94 procentech a 63 procentech těla. Třetí je stabilizovaný a dýchá sám, oheň mu popálil 12 procentech těla. Jde o souseda, který postiženým obyvatelům hořícího bytu přispěchal na pomoc. Jeden z popálených mužů je kriminalistům dobře známý - jde o místního vařiče pervitinu.

 

U ohně zasahovaly tři jednotky. "Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu ihned po příjezdu a zcela uhasit okolo půl čtvrté," uvedla mluvčí hasičů Libereckého kraje Iva Michalíčková. Příčinu vzniku požáru zkoumají vyšetřovatelé hasičů a policie. Předběžná výše škody byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Podle některých informací lidé v bytě vařili pervitin, kvůli uskladněným chemikáliím se proto plameny rychle rozšířily.

 

"Ohnisko požáru vyšetřovatelé lokalizovali v prostoru kuchyňského koutu," doplnila Michalíčková. Na místo byli povoláni odborníci z Technického ústavu požární ochrany z Prahy a také kriminalisté Policie ČR. Příčina vzniku požáru je stále předmětem dalšího vyšetřování. Podle záběrů z kamerového systému Městské policie Česká Lípa požáru pravděpodobně předcházelo několik výbuchů. Po iniciátoru výbuchu specialisté stále pátrají.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.
 

tn.cz / Mediafax