Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Publikováno 30. 7. 2010

Šéf Úřadu vlády Jan Novák bude náměstkem ředitele NBÚ

Náměstkem ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) se stane po odchodu z pozice Úřadu vlády Jan Novák. Do nové funkce nastoupí 1. října, informoval o tom v pátek mluvčí vlády Martin Kupka.

"Jan Novák patří mezi kvalitní manažery v oblasti státní správy. Věřím, že jeho práce v Národním bezpečnostním úřadu bude stejně dobrá jako v jeho dosavadním působišti. Nenastupuje navíc do neznámého prostředí. S činností tohoto úřadu přicházel pracovně do kontaktu i v roli vedoucího Úřadu vlády a jako bezpečnostní ředitel Kanceláře prezidenta republiky," zmínil předseda vlády Petr Nečas. Ten navíc Novákovi poděkoval za úspěšné čtyři roky pro Úřad vlády a uvedl, že Novák instituci významně modernizoval.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Toho, kdo rozhoduje o zakázkách, mají prověřovat tajné služby
 

Novák bude odpovídat za činnost kanceláře ředitele NBÚ. Na starosti však bude mít také výkon státního dozoru v oblasti ochrany utajovaných informací a bude odpovědný za činnosti, které se dotýkají problematiky administrativní a fyzické bezpečnosti.
 

Ve funkci vedoucího Úřadu vlády končí Novák k poslednímu červenci. Od 1. srpna bude jeho funkci zastávat dosavadní vedoucí úřadu ministerstva průmyslu a obchodu Lubomír Poul.

 

tn.cz / Mediafax