Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2011 21:01

Senátora Štětinu se pokusili VYTLAČIT ze silnice! JDOU PO MNĚ, tvrdí! ROZHOVOR!

Jaromír Štětina (TOP 09)
Zdroj: TN.cz
Podle Jaromíra Štětiny (TOP 09) za útoky stojí BIS

Senátora Jaromíra Štětinu (TOP 09) se v pondělí dopoledne v Praze 4 pokusil při jízdě automobilem vytlačit ze silnice jiný řidič. Mediafaxu to oznámil sám Štětina s tím, že policii tento incident vůbec nehlásil, neboť ani předchozí výhrůžky, které proti němu byly směřované, nedokázala vyšetřit.

Podívejte se na reportáž:Jak Štětina Mediafaxu řekl, myslí si, že tento útok souvisí s trestním oznámením na Bezpečnostní informační službu (BIS), jež podal v září 2008. "Utajené dokumenty, které jsem získal ve funkci senátora, svědčí o tom, že vysocí důstojníci BIS protiprávně spolupracovali s orgány činnými v trestním řízení," tvrdí Štětina a doplnil, že státní zástupce jeho oznámení odložil.

 

Poslechněte si, co o incidentu říká sám Štětina:

 

"Mám k těmto dokumentům stále přístup, což příslušní pracovníci BIS vědí a snaží se mne zastrašit organizováním kampaně, která má dokazovat, že jsem spolupracoval v době normalizace s StB," prohlásil dále. Podle zdrojů blízkých BIS k tomu používají své vlivové osoby a agenty, dodal.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŘIDIČ-PRASE! Vytlačil čtyřkolku ze silnice, způsobil TĚŽKÁ ZRANĚNÍ!

 

A právě příslušníci BIS podle senátora stojí za útoky, kterým v uplynulých měsících musel čelit. "V posledních týdnech zesílily psané, telefonické i fyzické útoky. Poslední z nich se udál dnes (v pondělí) dopoledne na Pankráci, kdy se auto, které jsem řídil, snažil agresivně vytlačit ze silnice muž v černé Octavii Škoda," uvedl senátor. Vůz ho nejprve sledoval, poté přejel na jeho úroveň a z boku do Štětinova auta narazil a tlačil ho na chodník. "Když jsem skončil kolem na chodníku, řidič oktávie přidal plyn a zmizel," popsal incident Štětina.

 

Kromě nejrůznějších výhrůžek se Štětina podle svých slov stal také obětí žháře, který mu nedávno zapálil na zahradě kůlnu na nářadí. "Policii jsem oznamoval dva incidenty, dokonce mi snímali i otisky, ale nikdy nic nevyšetřili," podotkl Štětina s tím, že proto poslední incident ani neoznámil.

tn.cz / Mediafax