Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.8. 2013 21:18
věří v jeho nevinu

Sestra Petra Kramného EXKLUZIVNĚ: Za bratrem stojí celá rodina, ale úřady s námi vůbec nemluví

Zdroj: TV Nova

Sestra Petra Kramného se rozhodla, že promluví o osudu svého bratra, který nesmí opustit Egypt. Petr Kramný přišel v Egyptě o manželku a dceru, když je ráno nalezl mrtvé ve svém hotelovém pokoji. Celý případ je velmi nejasný.

Reportérce TV Nova se podařilo natočit exkluzuvní rozhovor se setrou Petra Kramného - muže, který v Egyptě přišel o svou manželku Moniku a dceru Klárku. Podle některých teorií je právě on odpovědný za jejich smrt otravou, ale obviněný z vraždy není. Nesmí však po dobu vyšetřování ze země vycestovat.

 

Jeho rodina nevěří, že by mohl být vrahem a snaží se mu pomoci i na dálku, jak jen může.

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

Jaké máte v současné chvíli informace z egyptské strany?

Z egyptské strany nemáme zatím žádné informace, doposud jsme se nedozvěděli předběžné výsledky pitvy, nedozvěděli jsme se ani ze strany policie. V tuto chvíli se bratr stále nachází na egyptské straně. Zajišťujeme náhradní ubytování, aby mohl po dobu vyšetřování zůstat na místě.

 

Jak s vámi komunikuje ministerstvo zahraničí, konzul, pojišťovna?

Zatím jsme v kontaktu s konzulkou a nejvíce jsem v kontaktu s cestovní kanceláří, které bych chtěla touto cestou hrozně poděkovat za pomoc a veškerou podporu, kterou ze strany cestovní kanceláře máme.

 

 

Překvapuje vás, že ministerstvo a další orgány s vámi zatím příliš nekomunikují?

Nevím, jsem z toho zcela zmatená. Stále se snažím získat jakoukoliv informaci, opravdu jakoukoliv, ale bohužel stále nic. Údajně ze strany ministerstva informace také nemají.

 

Chystáte se do Egypta za bratrem, nebo jak to řešíte na dálku?

Určitě, teď je priorita uspořádání pohřbu a následně samozřejmě odcestujeme za bratrem přímo do Egypta.

 

V jakém duchu bude ten pohřeb?

Pohřeb zvažujeme v úzkém kruhu rodiny, nicméně umožníme se rozloučit s přáteli a kamarády mé neteře.

 

 

Co se týká té pomoci v Egyptě, tak máte nějakého tlumočníka, nabídl vám někdo nějakého právníka, nebo někoho, kdo může vyjednávat s tou policií?

Ne, zatím ne. Jak jsem říkala, největší podporu mám ze strany cestovní kanceláře, ale jinak nám žádná podpora zatím nebyla nabídnuta.

 

Jak je to s pomocí vašemu bratrovi právní cestou?

Zjišťovali jsme tyto informace, bohužel nyní je to ve stádiu, kdy bratr nebyl obviněný, pouze musí setrvat na místě po dobu vyšetřování. Také jsme zjišťovali, jestli můžeme poslat za bratrem našeho právníka, ale bohužel to není možné. Jediná možnost je najmout si egyptského právníka, ale zatím není obviněný, setrvává po dobu vyšetřování na místě.

 

Objevily se spekulace, že by váš bratr mohl být vrah. Jak to na vás působí? Myslíte, že by to vůbec mohla být pravda?

V žádném případě, celá rodina stojíme za ním. Nejhorší jsou informace, že si všichni myslí, že to udělal můj bratr. Má rodina se z toho totálně zhroutila. Ale stále doufáme, že se to objasní a zjistíme pravdu, co se tam stalo. S bratrem jsme v kontaktu, řešíme každý jeho krok, každou minutu. Řešíme, co by se tam vlastně mohlo stát, ale stále jsme na to nepřišli. Nevíme vlastně vůbec nic. Jsem z toho totálně zděšená a nedokážu si to vysvětlit a nikdo mi na to ještě neodpověděl, že se vyjadřuje tamní lékař daného hotelu a poskytuje informace, které vůbec, ale vůbec nejsou pravdivé. Zatím jsme neobdrželi žádné oficiální lékařské zprávy, žádné předběžné výsledky pitvy a taktéž se nevyjádřila policie.

 

ČTĚTE TAKÉ

Nejprudší jedy naší planety. Podívejte se, co vás v minutě zabije

CO DĚLAT, když v cizině přijdete o někoho blízkého?

Eliška Gmiterková tn.cz / hru