Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.11. 2012 21:11
vítr ničí zemi

Silný vichr láme v Česku stromy, trhá střechy a bortí zdi!

Zdroj: Televizní noviny

Hasiči na Pardubicku v průběhu dneška vyjížděli celkem čtrnáctkrát řešit kalamity a likvidovat nehody, které způsobil vítr. Na Vysočině zase vítr zbořil zeď domu.

Vichr úřadoval především kolem cest a komunikací, kde sklátil stromy rostoucí podél nich. Popadané kmeny a větve pak bránily provozu na silnici nebo jeho plynulosti.
 

Kromě stromů bral vítr také dráty vysokého napětí, několik cedulí a uvolněných plechů na střechách. S informací přišla agentura Mediafax s odkazem na mluvčí krajských hasičů Vendulu Horákovou.
 

"Nejvíce byly motorové pily v provozu na Hlinecku, kde hasiči likvidovali popadané stromy ve Skutči, Krouně Předhradí a Hlinsku,“ uvedla mluvčí.
 


"Dále hasiči odstraňovali spadlé stromy v Liboměřicích, Poličce, Libkově, Seči, Vítanově, Litomyšli, Králíkách a v Nasavrkách,“ doplnila Horáková.
 

Vítr v Chotěboři zbořil zeď domu, suť uzavřela celou ulici
 

Zeď starého neobydleného domu v Palackého ulici v Chotěboři nevydržela ve čtvrtek poryv větru a sesunula se. Nikdo se nezranil, kvůli suti a možnému dalšímu sesuvu zdí ale musela být celá ulice uzavřena.
 

Silný vítr zasáhl i Vysočinu. Asi největší škodu napáchal v Chotěboři, kde jeden z poryvů nevydržela zeď starého domu. "Na místě zasahovali hasiči, kteří místo zajistili. Hrozí totiž další sesuv zdi," uvedla Musilová s tím, že dům byl neobydlený a při sesuvu nebyl nikdo zraněn.
 

Zničený dům zkomplikoval dopravu v Chotěboři, leží totiž na průtahu městem. Vedení radnice proto muselo ve spolupráci s Policií okamžitě uzavřít celou Palackého ulici. "Objízdná trasa je vyznačena a vede ulicemi města," uvedl tajemník městského úřadu Jiří Fišera.
 

Dům patří soukromému majiteli, město proto jedná o jeho demolici právě s ním. "Hrozí sesuv celého domu, proto je potřeba věc vyřídit co nejrychleji," dodal tajemník. Jednání budou zřejmě pokračovat v pátek.

 

fim tn.cz / kisa