Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.1. 2015 12:59
Alkohol u nezletilých

Školačky v Praze se opily tak, že nemohly mluvit a válely se po zemi

Alkohol
Zdroj: oficiální zdroj

V pondělí odpoledne byli pražští strážníci přivoláni na Náměstí Svatopluka na Praze 10, kde se nacházely dvě dívky, které se hlasitě smály a válely se po zemi.

Dívky, ke kterým byla přivolána městská policie, měly značné problémy s komunikací a byl z nich silně cítit alkohol. "Po výzvě, aby prokázaly svou totožnost, dívky strážníkům sdělily, že jim ještě nebylo patnáct let. Na dotaz hlídky, zda požily nějaký alkohol, obě svorně tvrdily, že vypily každá jedno pivo," uvedla mluvčí městské policie v Praze Irena Seifertová.

 

Protože dívky byly nezletilé, strážníci na místo přivolali kolegy z Policie ČR. Provedenou dechovou zkouškou bylo u nich naměřeno 1,52 ‰ a 0,88 ‰ alkoholu. Dívky se později přiznaly, že vypily láhev tvrdého alkoholu, který koupily v nedaleké večerce. Vypověděly, že si zde často kupují alkohol a cigarety nejen ony, ale i jejich spolužáci.


 

Školačky si následně převzali policisté k dalšímu opatření. Matky dívek byly o celé události vyrozuměny prostřednictvím operačního střediska městské policie a dále byl taktéž vyrozuměn sociální odbor pro děti a mládež.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Panákové domino: Tady si pánové vyhráli

Video: Jak se zbavit kocoviny?

pet TN.cz