Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2014 21:23
galerie U soudu

Matka Marušky (†21) truchlí. Řidič BMW Půček měl v autě KOKAIN!

Zdroj: TV Nova

Svým vozem srazil a zabil jednadvacetiletou studentku Marušku. Z místa nehody utekl. Přišel se přiznat, až když vystřízlivěl. Jaký trest Marek Půček dostane? Požádal o kauci a chce trestu uniknout. Soudu přihlíží zlomená matka Marušky i její přítel.

Obvodní soud pro Prahu 2 dnes začal řešit případ smrtelné nehody na pražském Smíchově, kterou nepřežila jedenadvacetiletá Maruška. Obžaloba viní ze srpnové tragédie čtyřiadvacetiletého Marka Půčka.


19

GALERIE: Půček u soudu

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Půček u soudu

Hodnocení:

 

Marek Půček podle kriminalistů nezvládl 5. srpna brzy ráno zatáčku před autobusovou zastávkou na náměstí Kinských a srazil dívku, která byla na cestě na brigádu.

 

Anketa

Jak dopadne Půček (řidič BMW) u soudu?

Hlasovalo 2457 lidí.

Maruška na místě podlehla vážným zraněním. Podle vyšetřovatelů jel z oslavy svých narozenin a byl pod vlivem alkoholu. Půček od nehody utekl a policii se přihlásil až po několika hodinách.

 

Marka Půčka přivádí k soudu: 

 

Obžaloba mladíka viní také z neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Toxikologické vyšetření krve měl Půček vzhledem k časovému odstupu údajně v pořádku. Obžaloba ale na základě svědeckých výpovědí tvrdí, že řídil pod vlivem alkoholu. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nebezpečná akce: Žena pašovala čtvrt kila kokainu. Také ve vagíně

Trhání zubů kvůli propadlým tvářím! Zhrzená kráska prozradila drsné praktiky v modelingu

 

SLEDOVALI JSME ON-LINE:

 

12: 00 ON-LINE od obvodního soudu pro Prahu 2 končí. Proces s Markem Půčkem budeme sledovat i nadále. Děkujeme za pozornost. 

 

11: 40 Na neveřejném zasedání bylo propuštění na kauci Marka Půčka zamítnuto. Obžalovaný zůstává ve vazební věznici. 

 

11:15 Soudkyně říká, že o trvání vazby bude rozhodnuto v neveřejném zasedání. Hlavní líčení se odročuje na 5. prosince na 9:00. Posudek dodá i znalec z oboru psychiatrie. 

 

11:12 Půčkův právní zástupce navrhuje kauci 100 tisíc korun. 

 

11:10 Čte se Půčkův dopis rodině oběti. Omlouvá se, projevuje lítost. "Rád bych v budoucnu poskytl výpomoc, jsem schopen udělat vše, co je v mých silách," píše například v dopise.

 

Půček u soudu
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

 

11:01 Probírá se Půčkova kriminální minulost. Celkem má 11 přestupků. O řidičák přišel už v roce 2011. V lednu 2013 mu bylo řidičské oprávnění vráceno.

 

10: 56 Nyní se čtou protokoly - ohledání místa, toxikologické vyšetření a podobně. Čte se, co vše obsahuje spis - záznamy z kamer a výpovědi.

 

10: 45 Čte se znalecký posudek, ve kterém se uvádí, jaké bylo poškození vozu. Rychlost vozidla při nárazu byla 62 km/h (plus mínus deset km/h).

 

10: 40 Svědkyně odchází, přichází další svědek, který byl na místě v době nehody. Půček prý autem srazil označník zastávky. Po nehodě byl řidič rozrušen a vzlykal. Svědek rovněž běžel na pomoc zraněné. Svědek odchází.

 

10:33 Přichází svědkyně, která stála na zastávce na místě činu. Svědkyně tvrdí, že to vypadalo, jakoby si Půček spletl v zatáčce brzdu s plynem, zrychloval a nebrzdil. Ona volala záchranku, jiná dívka ze zastávky šla pomáhat zraněné. Záchranka pak zkoušela oživovat dívku dlouhou dobu. Svědkyni odehnali stranou.

 

10:28 K soudu přichází druhý svědek. Barman z baru, ve kterém byl Půček před nehodou. Barman tvrdí, že Půček založil účet, na kterém byly vodky a piva. Popíjel tento alkohol se skupinkou lidí. Vypovídá, že na jeho stole viděl lajny koksu. Neviděl ale, že by je někdo konzumoval. Barman odchází.

 

10: 24 První svědek je policista. S kolegyní byl ve čtyři ráno, tedy několik hodin před nehodou, přivolán k ležícímu muži na Plzeňské. Byl to Půček, který se kvůli zapomenutým klíčům hlasitě dobýval do domu, ale u vchodu nakonec usnul. Půček prý policistům sdělil, že má náhradní klíče v autě, dojde si pro ně, a pak půjde domů.

 

10:20 Soudkyně se ptá, proč do auta vůbec nasedal, když byl opilý. "Před nehodou jsem byl opilý a unavený a dezorientovaný, ležel jsem někde na lavičce s vybitým mobilem. Vzbudili mě policisté, poprosil jsem je, jestli by mě neodvezli domu, že se nemám jak dostat domu. Oni odmítli. Šel jsem tedy k autu a jel autem," odpovídá Půček a dodává: "Je mi to hrozně líto."

 

Soud s Půčkem
Zdroj: TN.cz Na soudní jednání dorazila matka Marušky (uprostřed) a dívčin přítel Jáchym.

 

10:15 Na otázku, proč dívce na místě nehody nepomohl, odpovídá, že si myslel, že jí pomohou jiní. Říká, že nechtěl vidět mrtvou holku, tak tam ani nešel. 

 

10:12 Soudkyně má doplňující otázky. Říká, že během vyšetřování byla ve voze nalezena zlatnická váha se stopy kokainu. Půček říká, že nebyla jeho ale kamaráda. Pak dodává, že u kamarádky se najedl a trochu prospal. 

 

10:08 Půček pokračuje ve výpovědi - po nehodě se bál, že auto vybouchne, proto vystoupil. Zkontroloval vůz a psa, a odešel dál od auta. A opakuje, že utekl ke kamarádce, byl prý v šoku a brečel. Měl vybitý telefon a nikomu nevolal.

 

10:03 Vypovídá Marek Půček. Hájí se, že mu v osudném momentu skočil pes na klín, odstrkoval ho, a tím ztratil kontrolu nad vozem. Po nárazu se bál, že auto vybouchne, proto vystoupil. 

 

9:59 Soudní jednání po pauze pokračuje. Čte se prohlášení rodičů zabité Marušky. Každé ráno prý hledají sílu, aby mohli vstát a denně chodí na hřbitov. Matka dívky navíc musí chodit na terapii. V soudní síni jsou rodiče Marušky přítomni. Matka pláče v zadní lavici. Dorazil i dívčin přítel Jáchym. 

 

9:48 Kvůli chybě mikrofonu je jednání na pět minut přerušeno.

 

Půček u soudu
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

 

9: 40 Soudní jednání začalo. Čte se obžaloba, Marek Půček sedí a kouká do země. 

 

7:40 Začátek soudního jednání je naplánován na 9:30. 

 

 

Policisté z dostupných evidencí zjistili, že Půček v minulosti dostal od soudu podmínky za spáchání trestného činu podílnictví z nedbalosti a ve stejný rok dostal trest zákazu řízení za jízdu pod vlivem návykové látky.

 

pet tn.cz / ČTK