Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2014 21:23
galerie U soudu

Matka Marušky (†21) truchlí. Řidič BMW Půček měl v autě KOKAIN!

Zdroj: TV Nova

Svým vozem srazil a zabil jednadvacetiletou studentku Marušku. Z místa nehody utekl. Přišel se přiznat, až když vystřízlivěl. Jaký trest Marek Půček dostane? Požádal o kauci a chce trestu uniknout. Soudu přihlíží zlomená matka Marušky i její přítel.

Obvodní soud pro Prahu 2 dnes začal řešit případ smrtelné nehody na pražském Smíchově, kterou nepřežila jedenadvacetiletá Maruška. Obžaloba viní ze srpnové tragédie čtyřiadvacetiletého Marka Půčka.


19

GALERIE: Půček u soudu

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Půček u soudu

Hodnocení:

 

Marek Půček podle kriminalistů nezvládl 5. srpna brzy ráno zatáčku před autobusovou zastávkou na náměstí Kinských a srazil dívku, která byla na cestě na brigádu.

 

Anketa

Jak dopadne Půček (řidič BMW) u soudu?

Hlasovalo 2455 lidí.

Maruška na místě podlehla vážným zraněním. Podle vyšetřovatelů jel z oslavy svých narozenin a byl pod vlivem alkoholu. Půček od nehody utekl a policii se přihlásil až po několika hodinách.

 

Marka Půčka přivádí k soudu: 

 

Obžaloba mladíka viní také z neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Toxikologické vyšetření krve měl Půček vzhledem k časovému odstupu údajně v pořádku. Obžaloba ale na základě svědeckých výpovědí tvrdí, že řídil pod vlivem alkoholu. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nebezpečná akce: Žena pašovala čtvrt kila kokainu. Také ve vagíně

Trhání zubů kvůli propadlým tvářím! Zhrzená kráska prozradila drsné praktiky v modelingu

 

SLEDOVALI JSME ON-LINE:

 

12: 00 ON-LINE od obvodního soudu pro Prahu 2 končí. Proces s Markem Půčkem budeme sledovat i nadále. Děkujeme za pozornost. 

 

11: 40 Na neveřejném zasedání bylo propuštění na kauci Marka Půčka zamítnuto. Obžalovaný zůstává ve vazební věznici. 

 

11:15 Soudkyně říká, že o trvání vazby bude rozhodnuto v neveřejném zasedání. Hlavní líčení se odročuje na 5. prosince na 9:00. Posudek dodá i znalec z oboru psychiatrie. 

 

11:12 Půčkův právní zástupce navrhuje kauci 100 tisíc korun. 

 

11:10 Čte se Půčkův dopis rodině oběti. Omlouvá se, projevuje lítost. "Rád bych v budoucnu poskytl výpomoc, jsem schopen udělat vše, co je v mých silách," píše například v dopise.

 

Půček u soudu
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

 

11:01 Probírá se Půčkova kriminální minulost. Celkem má 11 přestupků. O řidičák přišel už v roce 2011. V lednu 2013 mu bylo řidičské oprávnění vráceno.

 

10: 56 Nyní se čtou protokoly - ohledání místa, toxikologické vyšetření a podobně. Čte se, co vše obsahuje spis - záznamy z kamer a výpovědi.

 

10: 45 Čte se znalecký posudek, ve kterém se uvádí, jaké bylo poškození vozu. Rychlost vozidla při nárazu byla 62 km/h (plus mínus deset km/h).

 

10: 40 Svědkyně odchází, přichází další svědek, který byl na místě v době nehody. Půček prý autem srazil označník zastávky. Po nehodě byl řidič rozrušen a vzlykal. Svědek rovněž běžel na pomoc zraněné. Svědek odchází.

 

10:33 Přichází svědkyně, která stála na zastávce na místě činu. Svědkyně tvrdí, že to vypadalo, jakoby si Půček spletl v zatáčce brzdu s plynem, zrychloval a nebrzdil. Ona volala záchranku, jiná dívka ze zastávky šla pomáhat zraněné. Záchranka pak zkoušela oživovat dívku dlouhou dobu. Svědkyni odehnali stranou.

 

10:28 K soudu přichází druhý svědek. Barman z baru, ve kterém byl Půček před nehodou. Barman tvrdí, že Půček založil účet, na kterém byly vodky a piva. Popíjel tento alkohol se skupinkou lidí. Vypovídá, že na jeho stole viděl lajny koksu. Neviděl ale, že by je někdo konzumoval. Barman odchází.

 

10: 24 První svědek je policista. S kolegyní byl ve čtyři ráno, tedy několik hodin před nehodou, přivolán k ležícímu muži na Plzeňské. Byl to Půček, který se kvůli zapomenutým klíčům hlasitě dobýval do domu, ale u vchodu nakonec usnul. Půček prý policistům sdělil, že má náhradní klíče v autě, dojde si pro ně, a pak půjde domů.

 

10:20 Soudkyně se ptá, proč do auta vůbec nasedal, když byl opilý. "Před nehodou jsem byl opilý a unavený a dezorientovaný, ležel jsem někde na lavičce s vybitým mobilem. Vzbudili mě policisté, poprosil jsem je, jestli by mě neodvezli domu, že se nemám jak dostat domu. Oni odmítli. Šel jsem tedy k autu a jel autem," odpovídá Půček a dodává: "Je mi to hrozně líto."

 

Soud s Půčkem
Zdroj: TN.cz Na soudní jednání dorazila matka Marušky (uprostřed) a dívčin přítel Jáchym.

 

10:15 Na otázku, proč dívce na místě nehody nepomohl, odpovídá, že si myslel, že jí pomohou jiní. Říká, že nechtěl vidět mrtvou holku, tak tam ani nešel. 

 

10:12 Soudkyně má doplňující otázky. Říká, že během vyšetřování byla ve voze nalezena zlatnická váha se stopy kokainu. Půček říká, že nebyla jeho ale kamaráda. Pak dodává, že u kamarádky se najedl a trochu prospal. 

 

10:08 Půček pokračuje ve výpovědi - po nehodě se bál, že auto vybouchne, proto vystoupil. Zkontroloval vůz a psa, a odešel dál od auta. A opakuje, že utekl ke kamarádce, byl prý v šoku a brečel. Měl vybitý telefon a nikomu nevolal.

 

10:03 Vypovídá Marek Půček. Hájí se, že mu v osudném momentu skočil pes na klín, odstrkoval ho, a tím ztratil kontrolu nad vozem. Po nárazu se bál, že auto vybouchne, proto vystoupil. 

 

9:59 Soudní jednání po pauze pokračuje. Čte se prohlášení rodičů zabité Marušky. Každé ráno prý hledají sílu, aby mohli vstát a denně chodí na hřbitov. Matka dívky navíc musí chodit na terapii. V soudní síni jsou rodiče Marušky přítomni. Matka pláče v zadní lavici. Dorazil i dívčin přítel Jáchym. 

 

9:48 Kvůli chybě mikrofonu je jednání na pět minut přerušeno.

 

Půček u soudu
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

 

9: 40 Soudní jednání začalo. Čte se obžaloba, Marek Půček sedí a kouká do země. 

 

7:40 Začátek soudního jednání je naplánován na 9:30. 

 

 

Policisté z dostupných evidencí zjistili, že Půček v minulosti dostal od soudu podmínky za spáchání trestného činu podílnictví z nedbalosti a ve stejný rok dostal trest zákazu řízení za jízdu pod vlivem návykové látky.

 

pet tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.11. | 08:34 reypal
25
Jenom 8 roků?Feťák,zabiják a za osmičku?Tak nevím,jestli to neni k smíchu. Za 4 ...
14.11. | 11:25 kundopal
-4
ze neprejede bechera z hradu...dal bych mu na naftu:)))) nebo tu buznu...jak se ...
15.11. | 18:56 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
langer//nauč se alespoň česky a pak můžeš chrochtat.Nikdo neříka,že v tom průšvihu byl úmysl.To by byla vražda za 15.Výsledek ale hovoří za vše.JInak že něco nechápete neni překvapující.S touhle hlavou....
15.11. | 00:54 Ála A Dejvos Langer
-4
Náhlasit nevhodný komentář
patrik je dobry kluk,sam nechapu jak se mu to mohlo stat,neni to fetak jak tady kazdy rikate,mohla byt chyba v aute nebo jak rikal ze se vjenoval psovi,vim zabyl cloveka ale urcite to udelat nechtel,a vy bys te hned toho kluka zabily nebo povesily jak sem si vsimnul,hned bys te ho vesily na ...
14.11. | 22:57 nichts obernichts
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jaky pes? Mluvil o nem nekdy nekdo ..? Natvrdo a nebavit se. Zadne "kdyby anebo" natvrdo!!! Maruska si to zaslouzi!
14.11. | 21:49 cestovatel001
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ten do lochu nepůjde.....v naší společnostiu je určité procento lidí, které spravedlnost nedostihne...
14.11. | 19:37 sagar1964
5
Náhlasit nevhodný komentář
Být ta holka z mojí rodiny,tak ho zajedu autem.Klidně bych si počkal i několik let,když vyleze z basy...
14.11. | 18:56 kundopal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
zuzito na kolena,devko!!!!! diky ale na obrkundu zemana vozralyho hradniho fakt nemam...ten ma kecu plnou prdel...doufam,ze az bude mit zase viruzu a zakopne o psa:) tak to bude jeho posledni pad:)))
14.11. | 18:13 zuzita2
2
Náhlasit nevhodný komentář
vidim,ze kunda je v kazde diskusi.a vidim,ze ma zase chytre kecy
14.11. | 16:04 skeptikus
1
Náhlasit nevhodný komentář
14.11. | 15:48 kundopal ..nevím, proč by mě to mělo zajímat tupče..
14.11. | 16:03 skeptikus
2
Náhlasit nevhodný komentář
14.11. | 15:44 kundopal ..na takovýho čuráka škoda námahy, schizofrenní demente..
14.11. | 15:48 kundopal
0
Náhlasit nevhodný komentář
jen se vztekej:) kramli ti nepustej smejde:)))