Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.10. 2008 18:30

Sledujte bílou tygřici on-line!

Zdroj: Daniela Pilařová

Sledujte bílou tygřici Isabellu ON-LINE!


Zní to skoro jako hollywoodský příběh: zkušená dáma ve středních letech potká nezkušeného mladíka a hned se do sebe zamilují. A za pár dní se dámě začne povážlivě zakulacovat bříško...


V našem případě jde o tygry! Konkrétně o šestnáctiletou Isabellu a tříletého Parida, bílé tygry z liberecké zoo. Náš příběh bohužel nemá happy end. Celá liberecká ZOO si myslela, že je Isabella březí. A všichni se mýlili... Přesto můžete sledovat Isabellu ON-LINE, a to až do středy! Pak pro vás máme připravené velké překvapení: ale to se dozvíte, až přijde čas... Zatím ještě můžete sledovat Isabellu a doufat, že se třeba ošetřovatelé zmýlili.

Pokud Isabellu neuvidíte, je zrovna ve venkovním výběhu. Ale určitě se vrátí. Nejpozději vždycky v 16 hodin, kdy tygřici končí "vycházky" a vrací se do vnitřního výběhu.


Jestli se nedokážete v Isabellině výběhu nedokážete zorientovat, máme pro vás připravený jeho plán!


Pokud vás Isabella a její příběh zajímají, podívejte se, co v úterním ON-LINE rozhovoru odpovídal její ošetřovatel Aleš Vlček.
POKUD SE KAMERA NESPUSTÍ, ZNAMENÁ TO, ŽE JE MOMENTÁLNĚ PŘETÍŽENÁ LINKA OSTATNÍMI DIVÁKY. V TAKOVÉM PŘÍPADĚ ZKUSTE KAMERU ZA NĚKOLIK MINUT ZNOVU.


Isabella je zkušená máma a vlastně už i babička. Poprvé rodila v roce 2002 – a hned trojčata.


Na našem serveru můžete sledovat blogy ošetřovatelů, kteří každý den popisují, jak se Isabelle daří.


Byl to vůbec první (a současně poslední) porod bílého tygra v České republice. Jenže od té doby nebyla schopná sehnat ženicha, na chlapy prostě měla smůlu.


Vhodného partnera pro ni ošetřovatelé sehnali až roku 2006. Poprvé však mladičkého Parida k Isabelle připustili až letos na jaře. A nestačili se divit: během tří dnů se tygři spářili hned několikrát!


K celé akci Isabella připravujeme spoustu dalších článků, reportáží a ON-LINE rozhovorů. Více informací o libereckých bílých tygrech najdete na internetových stránkách Liberecké zoo.Líbil se vám tento článek? Dejte našemu zpravodajství hlas v anketě Křišťálová lupa.
TN.cz