Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.1. 2010 08:03

Zeman přinesl na schůzi slivovici, pobavil a šel do baru

Zdroj: TN.cz

"Důchodce z Vysočiny“ Miloš Zeman vstoupil do místní organizace Strany práv občana v Novém Veselí. A byla to humorná záležitost.

Když se do nové strany hlásí mistr bonmotů, je to předpoklad pro dobrou zábavu. Miloši Zemanovi se už nelíbilo v Paroubkově ČSSD, proto si založil vlastní partaj – Stranu práv občanů.


A právě ve středu vpodvečer se přihlásil do strany, která je spojovaná hlavně s jeho jménem. To, že mezi své věrné vstoupil bývalý předseda vlády právě v Novém Veselí, kde má jako správný "důchodce z Vysočiny“ chalupu, dodalo přihlášce slavnostní punc.

 

 

Miloš Zeman se upisuje SPO
Zdroj: Dušan Vrbecký Miloš Zeman se upisuje SPO


Ale Zeman to neměl až tak jednoduché. Muž, který toho dříve příliš nenasportoval, si při běžkování na zasněžené Vysočině způsobil svalové zranění, na schůzi tak dorazil s poněkud klátivými pohyby. Nicméně Zemanův úsměv se rozzářil, když viděl spřátelené duše. Nechyběl mezi nimi ani bývalý ministr dopravy Jaromír Schling.


A nebyl by to Zeman, kdy na vstupní schůzi nepřinesl něco ostřejšího. V ruce držel igelitku se slivovicí, která posloužila jako zápisné. Když se na schůzi probíralo, kolik je nových přihlášek, Zeman nezaváhal a vykřikl: "Já chci taky!“

 

Miloš Zeman je členem SPO
Zdroj: Dušan Vrbecký Miloš Zeman je členem SPO


Brýle neměl, ale podepsal se


Jenomže se zjistilo, že šéf strany Zeman nemá brýle. A to je problém, když chcete vyplnit stranickou přihlášku. Jeden z jeho kamarádů mu ale brýle půjčil, a tak bývalý prognostik se mohl SPO upsat i de iure.
 

Zemana těší, že v nové straně jsou i mladé tváře. "Doufám, že jediným dinosaurem budu jenom já,“ řekl dobře naladěný expředseda ČSSD. Šéf místních členů SPO František Hanus dokonce přiznal, že Zeman je tak trochu maskotem nové partaje.


V Novém Veselí je i se Zemanem 16 členů SPO. To je úctyhodný výkon v místě, kde žije 1200 obyvatel. Tolik členů nemá nový politický subjekt ani v okresním Žďáru nad Sázavou. Předseda SPO navíc místním slíbil, že za nimi přijede i ve volebním autobuse Zemák.


Z hasičské zbrojnice, kde se schůze konala, se Zeman po diskuzi přesunul do nedalekého cyklobaru a na popíjení iontových nápojů to rozhodně nevypadalo.

 

ora, dv TN.cz
Reklama