Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2014 16:54
Smrt v autě

Peklo v rozpáleném autě: Desítky českých dětí se dusily ve voze jako Polka Olivie

Dítě v autě
Zdroj: tn.cz/ facebook

V posledních několika dnech veřejnost šokoval případ, kdy polský otec zapomněl dítě v rozpáleném autě a holčička následně zemřela. Není to však poprvé, co se něco takového mohlo stát. Podobné případy se vyskytly i v Česku.

Polsko nyní šokovala smrt tříleté Olivie, kterou tatínek zapomněl v rozpáleném autě. Ale i rodiče z České republiky nechávají své děti v rozpáleném autě zcela běžně. Případů, kde se toto stane, jsou desítky. Vybrali jsem pro vás ty nejvíce alarmující.

 

Miminko v Uherském Hradišti vysvobodili z auta hasiči
 

U nás se podobná událost stala naposledy před dvěma lety v Uherském Hradišti. Šestiměsíční miminko nechali rodiče přes tři čtvrtě hodiny samotné v autě. Poté, co odešli okolo půl jedenácté z auta, tak si trpící chlapeček vynutil pozornost až pláčem o hodinu později. Je dost možné, že mu kolemjdoucí zachránila život. Dítě okamžitě vyprostili záchranáři a bylo odvezeno na jednotku intenzivní péče. Více o případu se dočtete ZDE

 

Drama na dovolené: Rodiče nechali spícího syna v zamčeném autě
 

Na datum 31. července 2011 nezapomene český pár, který si na své dovolené v chorvatském Splitu rozhodl prohlédnout krásy večerního města. Po celou dobu prohlídky nechali rodiče svého spícího syna zamčeného v autě. Ten se po hodině probudil a kvůli nesnesitelnému horku, co v autě panovalo, začal křičet. Dítěte si naštěstí všimli kolemjdoucí a přivolali policii, která chlapečka vyprostila. Následně ho převezli do nemocnice, kde mu byla nasazena infůze kvůli těžkému dehydrování. O události tehdy psal server lidovky.cz. 

 

Podívejte se na video:

 

Žena nechala své dítě v autě, obvinili ji z přestupku
 

V roce 2009 se jednoho srpnového dne v Teplicích rovněž schylovalo k tragédii. K zamčenému dítěti v osobním automobilu byli přivoláni strážnici. Dítě bylo v autě údajně přes hodinu, a proto se ho rozhodli vyprostit. Následně byla přivolána matka, která se ospravedlňovala tím, že si musela se starším dítětem na okamžik odběhnout. Žena byla následně obviněna ze spáchání přestupku. O případu informoval Teplický deník. 

 

 

Otec zapomněl své dítě v autě, po hodině ho vysvobodili hasiči

 

Web novinky.cz zase v červenci roku 2008 upozornil na jiný případ nepozorného rodiče. Kolemjdoucí žena našla v Kodaňské ulici dítě zamčené v autě. Ihned přivolala strážníky, kteří po chvilkovém zvážení situace rozbili okénko a vyprostili 1,5 roční děťátko z auta. Poté ho předali záchranářům, kteří se snažili dítě stabilizovat. Mezitím k autu dorazil překvapený otec, který prý nechtěl dítě budit, a proto ho nechal v rozpáleném autě.

 

max TN.cz