Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 31.5. 2012 13:30
krize v čssd

Sobotka (ČSSD): Emmerová by měla složit mandát, ze strany ji vyhodíme

Milada Emmerová
Zdroj: Mediafax
Milada Emmerová

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chcce vyloučit ze strany i poslaneckého klubu Miladu Emmerovou. Podle Sobotky by měla i složit poslanecký mandát. Emmerová kandiduje v krajských volbách za SPOZ - Zemanovci.

"Kandidatura za konkurenční stranu vede zcela logicky a podle našich stanov jak ke zrušení členství, tak k odchodu z poslaneckého klubu. Paní Emmerová by se v takovém případě měla zachovat slušně a opustit poslanecký mandát, který získala za ČSSD," uvedl Sobotka pro Mediafax.

 

Emmerová kvůli kandidatuře ve volbách v Plzeňském kraji uvažuje o pozastavení členství v sociální demokracii. Se Sobotkou chce o svém záměru diskutovat na začátku června. "Nechci sedět na dvou židlích, nicméně bych ráda zůstala v poslaneckém klubu. Věřím, že pan předseda Sobotka tuto záležitost pojme velkoryse a přistoupí na přerušené členství v ČSSD a nebude zvažovat nějaké kroky dál," uvedla ve čtvrtek Emmerová, která stála v tu chvíli vedle čestného předsedy SPOZ Miloše Zemana.

 

PSALI JSME:

Emmerová (ČSSD) bude kandidovat za Zemanovce, Zaorálek ji chce vyhodit ze strany

 

Právě Zeman bývalou hejtmanku o kandidaturu za SPOZ požádal. "Když jsem zvážila možnost, kterou mi Miloš Zeman nabídl, tak jsem se rozhodla, že oslovím vedení ČSSD a požádám o dovolení tohoto. Tak, jak je to ve stanovách České strany sociálně demokratické," objasnila svůj postup Emmerová. Vedení ČSSD prozatím poslala dopis.

 

"Nevzdám se mandátu poslankyně. Jestliže by to snad mělo dopadnout hůř, trvá bod číslo jedna – mandátu se nevzdám," podotkla Emmerová k možnému výsledku jednání.

 

K SPOZ má Emmerová prý názorově blízko. V budoucnosti by proto chtěla, aby ČSSD uzavřela se zemanovci na Plzeňsku koalici. "Prostudovala jsem si volební program a velmi mě nadchnul," uvedla.

tn.cz / mediafax / hru