Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.3. 2012 13:16

Soud s VV je reality show v přímém přenosu, řekl Klaus při křtu své knihy

Prezident Václav Klaus pokřtil svou knihu Rok devátý. Na autogramiádě označil soud VV za reality show v přímém přenosu, která Česku škodí.

Rozhádaná česká politická scéna, spory v Evropské unii, mediální agresivita nebo kritika odborových svazů jsou stěžejní témata poslední knihy prezidenta Václava Klause Rok devátý, kterou představil veřejnosti ve středu. Soudní spor Věcí veřejných označil za reality show v přímém přenosu.

 

"Je to reality show v přímém přenosu, do které se zaplétá vše možné i nemožné s nějakou potencionální trestnou činností a obecnou politikou. V každém případě je to ničící prvek vůči politickému systému v České republice, je to věc nesmírně riskantní a všechny nás to poškozuje," okomentoval prezident celý spor. Klaus současně uvedl, že ho spor až tak nezajímá a cíleně titulky sporu nečte.

 

PSALI JSME:

Škárka rozplakal Bártu! Vytáhl tajnou nahrávku z jejich jednání

 

Ve své deváté knize kritizuje prezident současnou politickou situaci. "Rok 2011 mne moc netěšil, a to určitě ne proto, že jsem se dožil kulatého, ne zrovna nejmladšího životního výročí. Dokonce ani ne proto, že mne pár měsíců trápil zánět Achillovy šlachy, který mne brzdil v mých sportovních radostech. Spíše z velmi pozorného vnímání toho, co se děje v naší zemi, v Evropě a snad i v celé západní civilizaci," napsal prezident v předmluvě ke své knize.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Prezident Klaus bude na Nově bilancovat rok 2011. Ptejte se!

 

Rovněž letošní rok prý vidí prezident spíše skepticky. "Nechci šířit nějaké pesimistické zvěsti. Nevidím, že by došlo k vylepšení situace a tendencím, které by mohly naznačovat, že ten rok 2012 bude lepší, klidnější, stabilnější, spokojenější jak na naší politické scéně, tak v Evropě, ekonomice naší i evropské. V tomto smyslu žádný pozitivní zvrat, žádné obrácení tendencí nevidím, protože jak doma, tak v Evropě zůstávají hluchými i nadále a nepochopili, že je třeba radikální změna," prohlásil Klaus.

 

Bilanční kniha prezidenta tradičně dokumentuje a podává obraz o tom, co prezident Klaus v minulém roce dělal, reflektuje jeho názory, vystoupení, nechybí ani články, přednášky, vybrané dopisy, zápisky ze zahraničních cest a také fotografie.

 

Prezidenta Václava Klause čeká poslední rok na Hradě. S jeho dalším působením souvisí Institut Václava Klause. Jak hlava státu uvedla, Institut se nebude zabývat pouze domácími tématy, ale také zahraničními.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velký rozhovor s prezidentem Václavem Klausem! Už dnes živě na Nově a TN.cz

 

"Doufám, že mi ten Institut dá šanci jako člověku zvyklému ráno přijít do práce. To nebude jen jakási knihovna. Úmysl je jasný, bude to práce, činnost, aktivita," dodal prezident. Netroufl si ale předvídat, zda 8. března 2013 v půl deváté v kanceláři institutu skutečně zasedne.

muf tn.cz / Mediafax