Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2008 18:00

Baník v Praze: zapotila se policie i záchranka

Foto od fanouška

Fanoušek Baníku zemřel cestou do Prahy. Další spadl na letenském stadionu ze zídky.

Policistům v Praze začala perná šichta. Zapotí se i záchranáři. Už během utkání museli ošetřovat ostravského mladíka, který opilý usnul na zídce a spadl z výšky asi tří metrů.

Zraněný fanoušek na stadionu Sparty
Foto od fanouška

Utkání začalo minutou ticha za fanouška Baníku, který zemřel cestou do Prahy. Ve chvíli, kdy vyprodaný stadion zmlkl, začala skupina sparťanů skandovat "Smrt Baníku".


Fanoušci z Ostravy dorazili do pražských Dejvic kolem druhé odpoledne. Hned na nádraží záchranka od policistů převzala kamaráda fanouška, který cestou vypadl z vlaku a zemřel.

117

fotogalerie baník

fotogalerie baník

Hodnocení:


Sanitka odvezla kamaráda mrtvého z nádraží do střešovické nemocnice s poraněním hlavy a ruky. Dalšího fandu, kterého pokousal policejní pes, ošetřovali zdravotníci během pochodu fandů z nádraží na stadion.


Z dejvického nádraží doprovázel hostující fanoušky na stadion kordon těžkooděnců. Kvůli pochodu byla uzavřena ulice Milady Horákové.

banik_jizdni
Pražská policie se na zápas dobře připravila


Fans obou týmů se častovali peprnými nadávkami. Při cestě na stadion došlo i na občasné výtržnosti. Kolem 14. hodiny policie zatkla prvního fanouška.


U dejvického nádraží narychlo kvůli fanouškům zaúřadovala také Technická správa komunikací. Její pracovníci odklidili od stromů kamení, které by fanoušci mohli použít jako zbraň při případných potyčkách.


Cestu provázela tragédie


"Nedaleko od Ostravy jede Baník na Sparťany," zpívali si ostravští fanoušci na začátku cesty vlakem. Ostře sledovaný duel se Spartou pro ně začal už před šestou ráno.

Fanoušci
Zdroj: TN.cz

Jedním z prvních dnešních vlaků se vydali směrem na Prahu, aby navštívili dlouho očekávaný zápas. Cestu jim ale zkomplikovala tragická událost.

banik_sala
Šála mrtvého fanouška Baníku

Jeden z fanoušků ale během jízdy vypadl z vlaku. Na místě zemřel. Vlak kvůli neštěstí několik desítek minut stál u Perné mezi Brandýsem nad Orlicí a Chocní.. - více zde

Marek Švidrnoch, bar, mil
Reklama