Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2011 21:00

Společnost Médea stáhla návrh na insolvenci proti Věcem veřejným

Radek John, Věci veřejné
Zdroj: Mediafax

Společnost Médea v pátek odpoledne vzala zpět svůj návrh na insolvenční řízení proti Věcem veřejným Agenturu Mediafax o tom informoval za Médeu Stanislav Švarc.

"Podání insolvenčního návrhu je standardním krokem a běžným postupem při řešení pohledávek MÉDEA, a.s., za všemi obchodními partnery. Vyrovnání pohledávky je nyní řešeno cestou oboustranných jednání," napsal Švarc.

 

 

Dohodu o stažení návrhu na insolvenční řízení proti Věcem veřejným potvrdil novinářům mluvčí strany Jakub Žižka. "Hospodaření Věcí veřejných není v takovém stavu, který by byl důvodem k insolvenčnímu řízení. Proto jsme rádi, že přestože došlo k podání žádosti na insolvenční řízení ze strany společnosti MÉDEA, a.s. a posléze soud rozhodl o zahájení insolvenčního řízení, došlo mezi oběma subjekty k dohodě a posléze ke stažení návrhu na insolvenční řízení," řekl.

 

PSALI JSME:

Politická strana Věci veřejné je V INSOLVENČNÍM ŘÍZENÍ

 

Strana podle Žižky připouští, že došlo kvůli supervolebnímu roku a probíhajícím auditům ke zpoždění ve splácení faktur. "Závazky vůči společnosti MÉDEA, a.s. budou splaceny v pondělí příštího týdne," uvedl mluvčí. Věcem veřejným je navíc podle Žižky připraven pomoci svými soukromými prostředky v případě finančních problémů i místopředseda strany a ministr dopravy Vít Bárta.

 

Společnost Médea svůj návrh k pražskému Městskému soudu podala proto, že Věci veřejné si u ní měly objednat reklamní služby, za které strana údajně nezaplatila. Celková pohledávka je na více než 12 milionů korun. Podle návrhu má strana neuhrazené závazky i vůči pražské správě sociálního zabezpečení, zdravotním pojišťovnám i vůči svým zaměstnancům.

 

"Insolvenční navrhovatel uzavřel s insolvenčním dlužníkem, za nějž jednal Mgr. Jaroslav Škárka, výkonný místopředseda, dne 12. 5. 2009 smlouvu o reklamní činnosti, na základě které poskytovatel insolvenční navrhovatel insolventnímu dlužníkovi služby odborného vedení a zajištění aktivit mediální komunikace," stojí v insolvenčním návrhu. "Za řádně poskytnuté služby vystavil insolvenční navrhovatel níže uvedené faktury, na kterého nebylo do dnešního dne ničeho uhrazeno," stojí dále v návrhu s tím, že na stranu by měl být vyhlášen úpadek.

tn.cz / Mediafax
Reklama