Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.5. 2013 21:30
foto Jmenování profesorem

Zeman konečně prozradil, co mu na Putnovi vadí! Co řekl o jeho homosexualitě?

Zdroj: TV Nova

Spor prezidenta Miloše Zemana s akademikem Martinem C. Putnou má další pokračování. Hlava státu řekla, co mu konkrétně na Putnovi vadí, a proč tedy váhá s jeho jmenováním profesorem.

Prezident Miloš Zeman řekl, že respektuje sexuální orientaci akademika Martina C. Putny, ale že mu vadí, s jakým transparentem vystoupil v Praze na pochodu homosexuálů. Zeman odmítl jmenovat Putnu profesorem, aniž uvedl důvod. To vyvolalo pobouření akademické obce, studentů i politiků.
 

"Samozřejmě já plně respektuji právo na sexuální orientaci, ale něco jiného je právo na sexuální orientaci a, jak už jsem řekl, něco jiného je pochodovat v Praze s nápisem, cituji, ´katolické buzny zdraví Bátoru´," řekl Zeman novinářům před zahájením Žofínského fóra.
 

Martin C. Putna (vlevo) na Prague Pride
Zdroj: isifa.com

 

Putna, který je označován za jednoho z nejvýraznějších českých katolických intelektuálů, se ve svém díle mimo jiné zabývá vztahem homosexuality a náboženství. Bývalý předseda konzervativního hnutí D.O.S.T. a úředník na ministerstvu školství Ladislav Bátora vyvolal před dvěma lety pozornost svým nesouhlasem s přehlídkou homosexuálů.
 

18

GALERIE: Miloš Zeman na Žofíně

Zdroj: Mediafax

Zeman na Žofíně - 5

Hodnocení:


 

Studentská iniciativa vyzvala v otevřeném dopise kandidáty na profesuru, aby nepřijímali od prezidenta titul, dokud se nevyřeší spor ohledně Putnova jmenování.
 

Zemanův odmítavý postoj k návrhu na jmenování Putny profesorem v pátek nemile překvapil rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla, na jehož škole Putna působí. Hrad v neděli uvedl, že Zeman by se s Hamplem rád sešel. Čeká na jeho dopis.
 

Jmenování profesorů je naplánováno na 11. června. Tento akt je plně v pravomoci prezidenta, činí tak ale na návrh vědeckých rad.

tn.cz / ČTK / hmr
Reklama