Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.11. 2014 21:42
Roztržka ministrů

Babiš dá trestní oznámení na "Němečkovu" nemocnici

Zdroj: TV Nova

Spory mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) neskončily. Poté, co Babiš kvůli jeho výrokům poslal Němečka na protialkoholní a psychiatrické léčení, tak na nemocnici, které Němeček šéfoval chystá trestní oznámení.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chystá trestní oznámení kvůli hospodaření ostravské fakultní nemocnice, kterou v minulosti vedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). S tím má Babiš dlouhodobě spory. Babiš informaci o trestním oznámení zveřejnil na svém internetovém blogu. Už dříve upozorňoval za údajně nevýhodné nákupy zdravotnického zařízení v ostravské nemocnici. Podle nemocnice už policie podezření prověřovala a případ byl odložen. Vyjádření Němečka ČTK zjišťuje. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si myslí, že by si to ministři měli mezi sebou vyříkat, a ne podávat trestní oznámení.

 

Ministři se přeli už v minulosti. Znovu se spor rozhořel v pátek, kdy Němeček kritizoval média, která vlastní Babišova firma Agrofert. Tvrdil, že o něm lžou a jejich záměrem je ho poškodit. Babiš pak Němečkovi doporučil nastoupit protialkoholickou a psychiatrickou léčbu. Roztržkou se bude ve středu zabývat koaliční rada.

 

Babiš na kritice Němečka trvá a tvrdí, že se Němeček snaží odvést pozornost od problémů, které v resortu má a které neřeší. "Mým hlavním zájmem je, aby se tu nerozkrádaly veřejné finance. Proto se chystám podat trestní oznámení na hospodaření ostravské fakultní nemocnice," uvedl v blogu Babiš. Babišova podezření se týkají nákupu kybernetického nože či počítačové tomografie (CT).

 

 

"Je to věc, která je metodou pana Babiše, pro nás pro sociální demokraty to není metoda. My nebudeme podávat trestní oznámení na ministry z hnutí ANO," řekl novinářům Sobotka. Dodal, že Němeček jej ujistil, že má čisté svědomí. Podle ministerského předsedy by koalice neměla plýtvat silami na takovéto přestřelky.

 

"K otázce CyberKnife (kybernetického nože) mohu potvrdit, že nákup přístroje již byl v rámci trestního oznámení prošetřován policií a celý případ byl státním zastupitelstvím odložen," napsal mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný. Podle něj pořizování přístrojové techniky kontroloval i audit ministerstva financí. Nemocnice zatím nemá výslednou zprávu k dispozici.

TN.cz / ČTK / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.11. | 00:09 allanaldik
2
konecne by se zametalo taky od zhora. je tam dost zlodeju tak je vsechny vymect.
10.11. | 20:22 skeptikus
-3
10.11. | 18:47 reypal ..umíš číst, ne? Jednou prošetřeno, odloženo, takže nač ...
11.11. | 19:51 Miloš Tichý
0
Náhlasit nevhodný komentář
11.11. | 19:29 tenistka 175 :Netipuju, jen za ty dlouhé roky co su tady,j konstatuju.:D..rumcajs.t To jen pro připomenutí.
11.11. | 19:29 tenistka 175 tenistka175
0
Náhlasit nevhodný komentář
11.11. | 16:05 Miloš Tichý -NETIPUJTE - NIC BYSTE NEVYHRÁL - ohlídněte se dolů, za 2 dny 4 niky s Vámi 5....To musíte napřed oddělit tento bulvár od zrna . Zde to rozjede bohužel jenom kauza Kramný !!!
11.11. | 16:05 Miloš Tichý
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hm, další námět na obrovské diskuse
11.11. | 00:09 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
konecne by se zametalo taky od zhora. je tam dost zlodeju tak je vsechny vymect.
10.11. | 22:29 tenistka 175 tenistka175
0
Náhlasit nevhodný komentář
10.11. | 20:22skeptikus -čtěte VŠE až do konce...na audit postupů se čeká !!! Nic neplatíte, event .premie na šperky paní Nečasové/Nagyové. Nešlo jinak - po naprosto skandálním pádu ředitele pražské nemocnice Na Homolce letos v září , byla jen otázka času, kdo bude prověřen dále .Němeček začal ...
10.11. | 20:22 skeptikus
-3
Náhlasit nevhodný komentář
10.11. | 18:47 reypal ..umíš číst, ne? Jednou prošetřeno, odloženo, takže nač opět ta komedie? Vyplýtvaný čas a energii vyšetřovatelů by pak měl platit ten vychcanej čobolák..
10.11. | 18:47 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Že by další socanský křišťál? Proč ne trestní oznámení.Pokud seznali,že se jedná o trestný čin je to přímo povinnost.