Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 12. 2010

Starec se vzdal kandidatury na ústředního tajemníka ČSSD

Logo ČSSD

Současný předseda ústřední kontrolní komise ČSSD Martin Starec, který v pátek získal nominaci na funkci ústředního tajemníka strany, se vzdal kandidatury.

V sobotu o tom informoval mluvčí sociální demokracie Martin Ayrer.

 

Starce už dříve navrhlo na post ústředního tajemníka grémium ČSSD. Předsednictvo strany jeho nominaci v pátek schválilo. O vlivný stranický post se ucházel jako jediný kandidát. V sobotu měl Starcovu nominaci posoudit dvousetčlenný Ústřední výkonný výbor, šéf ústřední kontrolní komise ČSSD však funkci odmítl.

 

Za Starcovým odmítnutím nominace stojí podle úřadující předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky nedostatečný mandát. "Pan Starec si přeje širší mandát. Ten může získat na sjezdu strany," naznačil, že Starec může o funkci ústředního tajemníka ČSSD znovu usilovat na březnovém celostranickém volebním klání.

 

Povinnosti ústředního tajemníka strany tak přechází na Sobotku. "Já chtěl odpovědnost za řízení strany trochu rozdělit. To se bohužel nepovedlo," reagoval Sobotka. Funkci ústředního tajemníka bude současný šéf ČSSD zastávat pouze do březnového sjezdu strany. Na něm pak nově zvolené vedení ČSSD rozhodne o obsazení křesla ústředního tajemníka partaje.

Mediafax