Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 4. 2013
Problémy s výměnou řidičáků

Starý řidičák od Nového roku platit nebude. Úřady je nestíhají měnit

Zdroj: Jakub Vrána

Stovky tisíc českých řidičů budou mít po Novém roce jeden společný problém, a to neplatný řidičský průkaz. Ministerstvo dopravy přišlo se zprávou, která nepotěší. Poslední etapa výměny řidičáků se nedá stihnout. Alespoň ne, pokud půjde stávajícím tempem. Nový evropský průkaz ještě nemá 700 tisíc řidičů, jenže měsíčně jich na povinnou výměnu chodí pouhých 30 tisíc.

Pořád jezdíte s řidičským průkazem z let 2001 až 2004? Tak vězte, že jeho platnost se den za dnem zkracuje. Od nového roku bude platit už jen ten nový, evropský.

 

Do konce roku zbývá ještě 8 měsíců, jenže podle ministerstva dopravy všichni řidiči výměnu nestihnou. "Pokud by výměna probíhala současným tempem, tedy 30 tisíc průkazů měsíčně, tak by na začátku příštího roku mohlo být zhruba až 400 tisíc řidičů bez platného oprávnění,“ připouští Martin Novák z ministerstva dopravy. Už teď se úředníci bojí prosince.

 

Majitelů průkazů na odpis jsou statisíce. K výměně řidičáků se Česko zavázalo při vstupu do Evropské unie. Je zadarmo, kdo to ale v termínu nestihne, bude muset zaplatit.

kos / s přispěním Jakuba Vrány TN.cz
Reklama