Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2012
Volili nanečisto

Studenti mají jasno, volby by vyhrála pirátská strana

Pirátská strana
Zdroj: Mediafax
Mezi českými středoškoláky by volby vyhrála Česká strana pirátská

Čeští středoškoláci si vyzkoušeli krajské volby nanečisto. A kdo by vyhrál? Nejvíce by studenti volili Českou pirátskou stranu. S velkým odstupem byla vládní strana TOP 09 a Starostové.

Piráti by od středoškoláků získali 20,6 procenta všech hlasů. S více než pětiprocentním rozdílem by druhá skončila vládní strana TOP 09 a Starostové, kterou by volilo 15,1 procenta studentů.
 

Čeští středoškoláci mají i poměrně radikální názory, protože Dělnická strana sociální spravedlnosti by získala 10,4 procenta hlasů. Až čtvrtá by byla ODS se 7,8 procenta. Do sněmovny by studenti zvolili ještě Stranu svobodných občanů a ČSSD (obě by získali 5,1 procenta hlasů).
 

"Výsledky Studentských voleb 2012 jsou v mnohém překvapivé i alarmující. Přesto je považujeme za důležité a doufáme, že povedou k širší společenské diskusi a reflexi. V souvislosti s řádnými volbami plánujeme studentské volby jakožto vzdělávací a výchovný projekt organizovat i nadále," uvedl ředitel projektu Karel Strachota z Člověka v tísni.
 


Do studentských voleb se zapojilo téměř 22 tisíc žáků středních škol. Středoškoláci volili politické strany, hnutí nebo koalice, které kandidují v krajských volbách.
 

tn.cz / Mediafax / hmr