Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2013 20:47
Odhalení

PRVNÍ FOTO: Podívejte se dovnitř tajemné stavby za tři miliardy. Staví ji exmanželka Tykače

Zdroj: TV Nova

Co skrývá záhadná betonová stavba v krajině Křivoklátska, která je známá jako Maják Ptyč, bylo dosud tajemstvím. To se nám ale nyní podařilo rozkrýt. Podívejte se na exkluzivní fotky, jak má stavba exmanželky miliardáře Pavla Tykače vypadat a co je uvnitř.

Je to nedobytná pevnost, atomový kryt, nebo jen architektonický výstřelek? Spory, co vlastně je strohá betonová stavba uprostřed zeleně, nyní končí. Zpravodajství televize NOVA se totiž podařilo získat její architektonické návrhy.


Už nejméně tři miliardy korun stála záhadná stavba na Křivoklátsku, kterou buduje bývalá manželka miliardáře Pavla Tykače. Stavba je skutečně budována jako obří protiatomový kryt, ve kterém by při nějaké katastrofě mohlo i několik let přežít velké množství lidí.


Tisíce tun betonu má zakrýt zem a budovy připomínající zemědělskou usedlost. Obrovské podzemí má být navždy skryto. Projekt uložený na stavebním úřadě ukazuje například i plánovanou podobu věží, které dnes připomínají střílny.


Podařilo se nám získat i snímky z už hotového podzemí. Ukazují množství masivních vrat používaných jinak například ve vládních protiatomových krytech. je tam i výkonná čistička vzduchu. Umožnila by podzemí zcela oddělit od okolního světa. Nebo agregát na výrobu elektřiny. Desítky let starý, nejspíš ze starých armádních krytů, ale zcela nepoužitý. Neobsahuje žádnou elektroniku. Fungoval by tak i po atomovém výbuchu.


117

GALERIE: Vnitřek tajemné stavby v Ptyči

Zdroj: zpravy@nova.cz

Tajemná stavba v Ptyči - 13

Hodnocení:

 

Uvnitř budovy budou i přednáškové sály, učebny a nejrůznější dílny. Účastníci kurzů a výukových programů budou mít dále k dispozici veřejně přístupnou restauraci, jídelnu nebo hrací a relaxační místnosti.


Chybět také nebude ani bar, tělocvična, kolárna a stáje s rozlehlou jízdárnou, dvůr vysázený zámkovou dlažbou. Zastavěná plocha přitom zabere 10 tisíc metrů čtverečných, tedy asi dvě fotbalová hřiště. To vše bude skryto za téměř dvoumetrovými zdmi pevnosti.
 


Tajemný projekt je jednou z největších současných staveb v Česku. Společností ovládanou exmanželkou miliardáře Tykače protekly podle účetní uzávěrky jen za předminulý rok více než tři miliardy korun. Stavba ale není ani zdaleka dokončena.


17

Osada Ptyč - centrum Maják

Zdroj: Hanuš Hanslík

Maják - 8

Hodnocení:


Kdo se chce v obří stavbě schovávat před okolním světem, stále není jasné. Exmanželka miliardáře Tykače s médii nekomunikuje.

Hanuš Hanslík tn.cz / mrk

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.6. | 23:18 karel sodoma
10
Nekteri lidi v teto krasne zemi nemaji ani na najem a ruzni pazkurvenci tady ...
1.6. | 22:08 fantomas1234567
-3
Nevím možná se pletu ale mluvíte o třech miliardách ale v reportáži ukazujete v ...
27.5. | 13:57 frodos01
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně kde na to vzala že?Hlavní je důvod proč to staví!Tato ženská a lidé kterými je obklopena se dostali k informacím, ke kterým se my obyčejní smrtelníci jen tak nedostaneme.Takže se můžeme připravovat jen na to nejhorší a to myslím zcela vážně!!Nesledujte jen mainstream!!Ten Vás varovat nebude!!
2.6. | 11:38 Tony
3
Náhlasit nevhodný komentář
Policii a ministerstvo spravedlnosti to stále nechává v klidu.Kdepak asi ta ženská vzala miliardy na takovou monstrózní stavbu.V banánové republice si můžou zbohatlíci,mafie a kmotři dělat co se jim zlíbí.To je demokracie s lidskou tváří.
2.6. | 09:59 topka55
8
Náhlasit nevhodný komentář
Ani nechci domyslet ,pro jakou elitu se to staví! Při pomyšlení ,že by měli přežít ,mě jímá hrůza..Tak buďme rádi ,že tam nebudeme..
2.6. | 09:32 Quido Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pan redaktor by si měl ověřovat co na fotografiích vůbec je, jeho deklarovaný elektrický agregát není nic jiného než litinový kotel typu Viadrus, ane el. agregát Quido
2.6. | 09:14 minibus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Za komonču byl problem postavit dvoj garaž natož tohle,,,,
2.6. | 03:59 slivovicka
1
Náhlasit nevhodný komentář
Asi zarytý fanoušek hry Fallout.
1.6. | 23:18 karel sodoma
10
Náhlasit nevhodný komentář
Nekteri lidi v teto krasne zemi nemaji ani na najem a ruzni pazkurvenci tady rozhazuji miliardy. Ty blbejsi pazkurvenci je nekdy obhajuji a parazituji na systemu. Musime mit trpalivost a cekat az prijde nase doba. Pak to bude i s uroky......
1.6. | 22:08 fantomas1234567
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím možná se pletu ale mluvíte o třech miliardách ale v reportáži ukazujete v označeném dokumentu tři miliony co si stoho mám vybrat jako fikci nebo realitu děkuji
1.6. | 21:59 Tomáš Jelínek
2
Náhlasit nevhodný komentář
ať staví co chce,když na to má,pomůže ji to stejně málo-lépe řečeno vůbec,jako byla Francouzům na nic Maginotova linie,nám v devětatřicátém pohraniční bunkry,komunistům protiatomové kryty....a další a další...před vlastní blbostí se neschová ani miliardář-ona schopnost vydělávat na druhých ještě ...
1.6. | 21:58 nichts obernichts
1
Náhlasit nevhodný komentář
kalnormin1 1.6.2013 20:17 > davam ti naprosto za pravdu ... Tato pani musi byt bud: a) movitna, ale nejnaivnejsi.., nebo b) 1. cz zena bez skrupili, ktera byla kdy zverejnena, nebo c) > samozrejme prodejna ..., a nebo d) vsechno dohromady! HRUZA - jako z "jejiho ...