Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 10. 2012
pochybná výrobna

Tenhle humus našli inspektoři ve výrobně potravin. Ihned ji uzavřeli

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) už podruhé uzavřela nelegální výrobnu tofu v Brně. Zjistili jsme zcela nevyhovující hygienické podmínky, řekl v sobotu agentuře Mediafax mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Volně pohybující se kočky, plíseň a mrtvá kuřata v bedně. To vše našli inspektoři v provozovně na výrobnu potravin Nguyen Van Khanh na Sadilově ulici v Brně. Ihned provozovnu uzavřeli.
 

"Zákaz užívání jsme uložili kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám. Podnikatel v ní vyráběl tofu a další produkty, přestože prostor nebyl registrovaný jako potravinářský podnik podle požadavků příslušné legislativy," sdělil Kopřiva.
 

Produkce byla podle něj nelegální a bez vědomí úřadů. "Suroviny ani hotové produkty nebyly chráněné před kontaminací z vnějšího prostředí. Ve výrobě i skladu se volně pohybovala domácí zvířata. Zdi neměly omítku a chyběl přístup k tekoucí teplé vodě," uvedl.
 

Inspekce označila objekt za zdevastovaný a bez odpovídajícího vybavení pro výrobu potravin. Zakázala uvádět do oběhu 52 kilogramů tofu připraveného k expedici. "Zjistili jsme i 625 kilogramů drůbežího masa. Informaci jsme předali Státní veterinární správě," doplnil Kopřiva.
 

SZPI zakázala užívat objekt už loni kvůli stejným deliktům, tentokrát jej používal jiný provozovatel.
 

vrl tn.cz / Mediafax