Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 10. 2011

Test: Pražští TAXIKÁŘI dál dělají OSTUDU Česku. OKRADLI inspektory!

Pražští taxikáři dál dělají své zemi ostudu po celém světě. Mezinárodní test německého autoklubu ADAC ukázal, že stále pokračují v zavedené praxi a okrádají a šidí zákazníky. V Evropě patří k těm nejhorším.

V hodnocení autoklubu si pražští taxikáři vysloužili čtyřku. Poctivost přitom nebyla jediným kritériem. Inspektoři v Praze narazili nejen na několik zlodějů mezi řidiči, povšimli si rovněž, že nedodržují dopravní předpisy, k zákazníkům často nejsou příliš uctiví, neumějí anglicky a v polovině případů prodloužili trasu tak, aby mohli zákazníkovi účtovat víc.

PSALI JSME:
Praha připravila BIČ NA TAXIKÁŘE! Pořádně si na ně došlápne!

 

Nejhorší pražskou zkušenost si inspektoři odnesli z noční jízdy s řidičem od Hlavního nádraží na výstaviště v Letňanech. Suverénní řidič si už před začátkem jízdy řekl o 900 korun za cestu. Po protestech inspektorů slevil na šest stovek, ale skutečná cena jízdy měla být ještě o dvě stě korun nižší. Auto ani nemělo ve výbavě taxametr, řidič se ve městě vůbec nedokázal orientovat, nahlížel do mapy a dokonce musel trasu konzultovat po telefonu s kolegou – za jízdy a bez hands-free sady. Trasu si prodloužil bezmála o polovinu.

V jiných případech taxikář nepomohl naložit zavazadla, protože zrovna svačil za volantem a měl nepořádek ve voze, jiný projel křižovatku na červenou a nedodržoval předepsanou rychlost. Inspektorům se rovněž nelíbilo, že pražské taxíky v mnoha případech nemají upozornění pro cestující, aby použili bezpečnostní pásy. Sedm z deseti pražských taxikářů pak nebylo schopno komunikace v angličtině. Výsledky a detaily německého testu zveřejnil web AutemBezpečně.cz.

V celkovém hodnocení 22 velkých evropských měst se pražští "dročkaři“ umístili na ostudném sedmnáctém místě. Potvrdili tak svou pověst, kterou o nich (a přeneseně bohužel i o celé zemi) šíří bedekry po celém světě. Jsou neprofesionální, poskytují špatné služby a kradou. Příliš velkou útěchou jim nemůže být ani fakt, že některé jejich nešvary jsou společné taxikářům po celé Evropě. Například v Hamburku si jeden z testovaných řidičů prodloužil cestu víc než dvojnásobně. V kritériu "cesta“ však patřili pražští taxikáři ke třetím nejhorším v celé Evropě.
 

Nejlépe v testu obstála Barcelona, Mnichov a Kolín nad Rýnem. Naopak horší taxi než v Praze si podle autoklubu ADAC můžete zastavit ještě ve Vídni, Amsterodamu, Lucemburku, Římu a vůbec nejhorší taxikáři v Evropě jezdí ve slovinské Lublani.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

TN.cz