Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2013
smrt na rallye

Tragédie na rallye v Lopeníku: Před rokem tam zemřely 4 dívky. Kdo je vinen?

Zdroj: TV Nova

V neděli uplyne rok od tragické nehody při automobilové rallye v Lopeníku, při které zemřely čtyři mladé divačky. Jedná se o nejtragičtější nehodu v historii českého rallyesportu.

Pomníček obklopený plyšáky, fotkami dívek, zapálenými svíčkami. Na místě tragické nehody to vypadá, jako by se stala včera. Nálada v obci je stejně ponurá jako před rokem. O smrti čtyř mladých dívek ve věku od sedmi do dvaceti let mluvit nikdo nechce.

 

Otec Natálie - jedné z obětí - ztrátu své milované dcery ze začátku léčil hudbou. Teď se stáhl do ústraní. Dnes s námi komunikoval pouze přes zprávy SMS. "Nikdo si neuvědomuje, že svým podnikem zničili život nejen našich rodin, ale i toho chlapce, co je obviněn. Holky nám nikdo nevrátí," napsal pouze.

 

 

Odpovědnost za tragédii podle policie nese jediný člověk - dvaadvacetiletý traťový komisař. Ten prý dívky včas nevykázal ze zakázaného prostoru. Soud zřejmě mladíka čeká na začátku příštího roku.

 

15

GALERIE: Tragická nehoda na rallye v Lopeníku

Zdroj: oficiální zdroj

Tragická nehoda na rallye v Lopeníku - 1

Hodnocení:

 

Bezprostředně po tragické nehodě v Lopeníku český svaz rallye zpřísnil bezpečnostní opatření. Na tratích přibyly retardéry, čímž se snížila rychlost závodních aut, pořadatelé teď také procházejí náročnějším školením a lidé mají být lépe informování, kde všude se mohou během závodu pohybovat. Vloni při rallye zemřelo v České republice sedm lidí. Letos, tedy po změně předpisů, dva.

Martina Julinová tn.cz / hru
Reklama