Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.12. 2013 21:26
herpes zabíjel

TRAGÉDIE: V Pražské zoo zemřel sloní miláček - 5letá Tonya. Zabil ji záhadný virus

Zdroj: TV Nova

V pražské zoo uhynula pětiletá sloní samička Tonya. Zřejmě podlehla virové infekci, informoval ředitel zahrady Miroslav Bobek.

"Uhynula starší Donnina dcera, téměř pětiletá Tonya. První příznaky, že není zcela v pořádku, chovatelé zaznamenali v neděli 15. prosince pozdě odpoledne. V pondělí, kdy se její stav zhoršil, byla započata intenzivní léčba. Dnes, v úterý 17. prosince, Tonya přes veškeré úsilí zkolabovala a posléze upadla do agónie," napsal na facebooku Bobek.
 

Slůně Sanook se uškrtilo na pneumatice
Tragédie v ZOO: Slůně (1) se zabilo během hry s pneumatikou, jeho oblíbenou hračkou!


Příčina Tonyiny smrti není potvrzena, s největší pravděpodobností však šlo o sloní herpes, jehož původcem je EEHV (Elephant endotheliotropic herpes virus). V důsledku tohoto onemocnění, které má mimořádně rychlý průběh a je prakticky neléčitelné, umírají nejvíce slůňata a mladí sloni do sedmi let věku.K jejich úhynům na sloní herpes došlo například v zoologických zahradách v Curychu, Berlíně, Chesteru nebo Houstonu a rovněž na řadě míst v areálu přirozeného výskytu slonů. Sloní herpes je zcela specifický a nemůže se v žádném případě přenést na člověka.
 

Definitivní potvrzení příčiny Tonyiny smrti přinese až analýza tkáňových vzorků, která bude provedena nezávisle na třech pracovištích v Praze, Berlíně a Rotterdamu.
 

vrl TN.cz
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?