Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.8. 2012 11:02
Výstraha meteorologů

Pozor! Vysoké teploty vystřídají silné bouřky a krupobití. Přiženou se už ve čtvrtek

Meteorologové varují obyvatele celkem deseti českých a moravských krajů před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Očekává se i krupobití a silný vítr.

Výstraha platí od čtvrtečních 13 hodin do pátečních tří hodin ráno, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svých stránkách.
 

Výstraha před silnými bouřkami a vysokými teplotami platí pro Jihočeský, Jihomoravský, Karlovarský, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Plzeňský kraj, Prahu, Středočeský, Ústecký kraj.Ve čtvrtek odpoledne a večer se do Čech přiženou bouřky doprovázené přívalovými srážkami (s intenzitou kolem 30 mm za 1 až 6 hodin), kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (72 km/h).

 

Naopak Moravu ve čtvrtek potrápí velmi vysoké teploty. „Ve čtvrtek  na většině území Moravy a Slezska vystoupí odpolední teploty na 29 až 33 °C,“ varují meteorologové.Z dlouhodobé předpovědi meteorologů plyne, že druhý prázdninový měsíc sice začne tropickými teplotami, pak se ale ochladí. Další "třicítková" vedra během srpna neočekávají.
 

První srpnové dny bude jasno až polojasno, jen při přechodně zvětšené oblačnosti místy přeháňky a bouřky. Denní teploty budou šplhat až k 33 °C. V druhém týdnu ale začne převažovat oblačno, na většině území budou přeháňky nebo občasný déšť, zpočátku i bouřky. Polojasno se tak objeví už jen přechodně a denní teploty se budou pohybovat mezi 20 až 26 °C.
 

V polovině měsíce bude převážně oblačno s přeháňkami. Postupně se však počasí mírně zlepší a začne převládat polojasno, jen ojediněle s přeháňkami nebo bouřkami.
 

fim tn.cz / Mediafax