Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2013 16:56
tabulky uvnitř Neuvěřitelné!

Vláda zveřejnila mzdy Nečasových úředníků! Nagyová: 1 milion plat + 1 milion odměna

Nečas, Nagyová
Zdroj: Mediafax/ Isifa.com

Spolupracovníci expremiéra Petra Nečase (ODS) na Úřadu vlády dostávali odměny v řádech statisíců i milionů korun. Mnohdy dokonce měli větší odměny, než byl jejich celoroční platy. Informace odtajnil nový vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin.

Za časů Petra Nečase se na Úřadu vlády rozhodně nešetřilo. Platí to minimálně pro to, jak štědrý byl bývalý šéf vlády ke svým spolupracovníků. Ti totiž pravidelně dostávali opravdu závratné odměny. Například bývalý vedoucí Úřadu vlády Lubomír Poul bral ročně přibližně 1,2 milionu korun, stejnou částku pak dostal i na odměnách.

 

A nebyl jediný. Ze zveřejněných informací totiž vyplývá, že na pořádné peníze nad rámec svých platů si pravidelně přišli i jednotlivý náměstci úřadu či vrchní ředitelé sekcí. Částky nejsou sice spojeny s konkrétními jmény, ale pouze s funkcemi, jde z nich však odvodit například to, že Nečasova pravá ruka a jeho současná partnerka Jana Nagyová měla roční plat blížící se jednomu milionu korun a například v roce 2011 získala dalších 1,2 milionu na odměnách. Přepočteno na měsíční příjem si tak vydělávala s odměnami více než sám premiér Nečas, jehož plat i s náhradami byl 169 tisíc korun. 

 

Tabulka za rok 2010 v Kč

 

"Chceme tímto postupem transparentně ukázat, jak bylo nakládáno s veřejnými prostředky. Vrcholní státní zaměstnanci musejí počítat s tím, že jejich plat podléhá zvýšené kontrole a není možné donekonečna tajit, jakou mzdu za svou práci dostávají. Věřím, že se tak Úřad vlády tímto krokem stává otevřenějším a transparentnějším,“ vysvětluje rozhodnutí odtajnit platové poměry vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin.

 

Tabulka za rok 2011 v Kč

 

Ten zveřejnění platů a odměn, kterému se bývalá vláda bránila, opírá o dřívější rozhodnutí Nejvyššího správního soudu týkajícího se zveřejňování mezd ve veřejném sektoru

 

Tabulka za rok 2012 v Kč

 

ČTĚTE TAKÉ:
Propastné rozdíly v platech státních úředníků. Někteří jsou v balíku, podívejte se

Na kolik si ministři měsíčně přijdou? Přečtěte si!

Kauza Nagyová: Co všechno jsou milenky ochotné udělat, aby ho donutily k rozvodu?

Proč muži jako premiér opouštějí ženy? Nevybouřili se v mládí?

tn.cz / mrk