Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2012 20:46

Uražený Klaus: Kníže, takhle se politika vést nedá!

TOP 09 chce přehlasovat Klausovo veto! Nechápou jeho důvod!
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Prezident Václav Klaus se nerad smiřuje s nátlakem, který na vládu vyvíjí koaliční TOP 09 kvůli evropské úmluvě o rozpočtové unii. Zejména předsedovi strany Karlu Schwarzenbergovi by se mělo říci, že takhle se politika vést nedá, řekl Klaus ve čtvrtek Radiožurnálu.

"Já jako prezident republiky se nemohu smiřovat s tím, aby jedna politická strana dvakrát za den a půl vyhrožovala odchodem z koalice za a) jestli nebudou církevní restituce, za druhé, jestli nebude podepsána evropská smlouva. Prostě takhle se politika vést nedá, já myslím, že je třeba už to straně TOP 09 a zejména panu Schwarzenbergovi říci velmi jasně," řekl Klaus v Radiožurnálu.
 

Dodal, že obě témata jsou těžká a složitá a mohou vést ke koaličním sporům. "Ale já myslím, že spory to musí být normální, kultivované, standardně řešené," dodal prezident.
 

PSALI JSME:

Schwarzenberg vyhrožuje odchodem z vlády
 

Klause rozladilo, že předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podle čtvrtečního tisku trvá na tom, aby Česko podepsalo připravovanou o rozpočtové unii. Argumentuje přitom tím, že na Evropské unii, kam míří osmdesát procent našeho vývozu, jsme ekonomicky naprosto závislí a nemůžeme si dovolit zůstat mimo evropskou politiku. Pokud se kabinet rozhodne k opačnému postupu, hrozí odchodem ministrů za TOP 09 z vlády.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Spory na vládě vyvolalo také projednávání dlouho připravovaného zákona o církevních restitucích, který připravuje ministerstvo kultury vedené Alenou Hanákovou (TOP 09 a STAN).

krt tn.cz / Mediafax

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.1. | 12:58 nila
0
http://holesovskavyzva.zacit.cz/
12.1. | 20:53 sopti-lka
-1
Zdravim....odkládám svou přítomnost u sešlosti a bohužel se omlouvám z milého ...
15.2. | 14:07 Václav Špičák
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Drzost s jakou každého poučuje,kritizuje je donebevolající.Odvádí tím pozornost od vlastních přehmatů,chyb,trestuhodné kuponové privatizace.Je hlavním ideovým viníkem vytunelování a rozkradení republiky.Za to by měl stanout před soudem a měl by být spravedlivě potrestán včetně propadnutí nezákonně ...
13.1. | 08:53 Tony
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kleptoman papatunel ví jak se dělá politika?Několikrát sám ukázal jak se politika dělat nemá.Všichni vědí jak dopadla ta jeho privatizace v devadesátých letech.Rozkradená a vytunelovaná země.Opravdu dobře vedená politika zakladatele zločinecké ODS ze které uražený Klauz posléze vystoupil.Republika ...
13.1. | 08:24 Kamil Gráf
0
Náhlasit nevhodný komentář
20.14...kanon měl věčně nabytej ?? Nabýt něco na věčně nejde,to by ten polozahradník tady musel být věčně. Pokud by ale měl kanon věčně nabitej,tak by mu určitě v něm zvlhl střelný prach a jiklik by to prase ,které je mu tak podobné nemohl zabít a tudíž ani sežrat.
13.1. | 00:06 Jan Pavel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Podle Nečasova posledních vyjádření se s toho dá odvodit to,že je rozhodnutý včetně Klause.Stále vyvíjející se situace mezi velkými zeměmi v rámci EU neumožňuje moc dobře se rozhodnout, potažmo na prudícího Schwarzenbergovu TOP 09 i s ním.Proto jsou pěkně na ně dopáleny. Musí si počítat i s tím že ...
12.1. | 22:31 Tomáš Jelínek
0
Náhlasit nevhodný komentář
tupan melm-alias žumpa-páchne,stále páchne!
12.1. | 21:52 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Chytroline--potom co sem shledl Jilkovou tak te muzu ujistit ze prasat je v cesku porad dost..Primerene ktpmu prasaren.. Je tohle vubec mozny?? V Cesku?
12.1. | 21:49 Petr Nečas
0
Náhlasit nevhodný komentář
chytrolin386: Nu sláva. Surovinu už máme
12.1. | 20:54 Petr Kozák
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sakra, aby nějaká zabíjačka vůbec byla. Právě jsem si přečetl v rubrice "Regionální", že zloději někde u Humpolce ukradli 7 prasat! ... :-)))
12.1. | 20:53 sopti-lka
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Zdravim....odkládám svou přítomnost u sešlosti a bohužel se omlouvám z milého pozvání. Z vícero důvodů. Vážných i nevážných... Nevěřím, že ožralé hamburgery že to by bylo, kdyby to bylo: no fuj.....:) ale co já vím co je možné i nemožné, ale toto tutově né, to je sranda. :) Pokud někoho porazim v ...
12.1. | 20:35 Ludmila Galeková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ahoj přátelé,vůně zabíjačky mě přitáhla k monitoru. Ale jak tady čtu to předpokládané datum,tak si budete muset nacpati bříška beze mne. Od 21.-28, jedeme na hory,tak to mě bude mrzet. Ale i tak přeji dobrou chuť a zábavu.