Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2012 20:46

Uražený Klaus: Kníže, takhle se politika vést nedá!

TOP 09 chce přehlasovat Klausovo veto! Nechápou jeho důvod!
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Prezident Václav Klaus se nerad smiřuje s nátlakem, který na vládu vyvíjí koaliční TOP 09 kvůli evropské úmluvě o rozpočtové unii. Zejména předsedovi strany Karlu Schwarzenbergovi by se mělo říci, že takhle se politika vést nedá, řekl Klaus ve čtvrtek Radiožurnálu.

"Já jako prezident republiky se nemohu smiřovat s tím, aby jedna politická strana dvakrát za den a půl vyhrožovala odchodem z koalice za a) jestli nebudou církevní restituce, za druhé, jestli nebude podepsána evropská smlouva. Prostě takhle se politika vést nedá, já myslím, že je třeba už to straně TOP 09 a zejména panu Schwarzenbergovi říci velmi jasně," řekl Klaus v Radiožurnálu.
 

Dodal, že obě témata jsou těžká a složitá a mohou vést ke koaličním sporům. "Ale já myslím, že spory to musí být normální, kultivované, standardně řešené," dodal prezident.
 

PSALI JSME:

Schwarzenberg vyhrožuje odchodem z vlády
 

Klause rozladilo, že předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podle čtvrtečního tisku trvá na tom, aby Česko podepsalo připravovanou o rozpočtové unii. Argumentuje přitom tím, že na Evropské unii, kam míří osmdesát procent našeho vývozu, jsme ekonomicky naprosto závislí a nemůžeme si dovolit zůstat mimo evropskou politiku. Pokud se kabinet rozhodne k opačnému postupu, hrozí odchodem ministrů za TOP 09 z vlády.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Spory na vládě vyvolalo také projednávání dlouho připravovaného zákona o církevních restitucích, který připravuje ministerstvo kultury vedené Alenou Hanákovou (TOP 09 a STAN).

krt tn.cz / Mediafax