Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2014
pálivé klání

V Brně pojídali chilli papričky drsnější než pepřový sprej

Zdroj: TV Nova

Milovníci pálivého jídla a chilli papriček se v neděli potkali v Brně, a to proto, aby zjistili, koho nic nepálí. Vítězem se stal soutěžící, který snědl výtažek z chilli třikrát silnější, než obranný pepřový sprej.

Připraveno bylo celkem třináct chodů pro pětašedesát soutěžících, kteří chtěli poznat, jak vypadá peklo v žaludku. Začalo se u běžné pálivé omáčky a končilo u výtažku, který takřka dokáže propálit díru do stolu.
 

Kousek papričky z osmého kola ochutnal i reportér TV Nova. "Je to donedávna nejpálivější paprika na světě," komentoval dušení a slzení reportéra pořadatel Richard Belžík. A hned dodal, že neutralizovat pálení se dá jediné mlékem.
 

Hned za pódiem proto záchranáři otevřeli "mléčný bar". Nebylo divu, už od třetího kola začalo "přihořívat" a slabší žaludky odmítaly další dávku utrpení. Na soutěžících se projevily účinky pálivého kapsicinu - zvýšila se jim tepová frekvence, zrychlil dech a brnělo je celé tělo.
 

 

Pokud se to nepřežene, je to zábava zdraví prospěšná – pálivé papričky léčí například křečové žíly anebo srdeční arytmie. Deváté kolo už ovšem bylo očistcem a mléčný bar zažil největší vlnu odpadlíků. "Šlo to ven," komentoval to jeden z nich.
 

Zkušení mazáci na pódiu udržovali pokerovou tvář – poslední dáma v soutěži vypadala, jako by snídala krupičnou kaši. Pak ale na řadu přišly výtažky z chilli. To už i největší favorit soutěže přiznal, že cítí mírné chvění na jazyku. "Tohle už trochu pálí," nezapíral.
 

Poslední třinácté kolo bylo soubojem psychiky. Stokilový pořízek nakonec smekl před šedesátikilovým střízlíkem. Oba skončili plni dojmů v mléčném baru a podle dostupných informací přežili ve zdraví.

tn.cz / ČTK / gar