Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2012 14:46
VÝJIMEČNÁ UDÁLOST

Noc kostelů: Otevřelo se 1200 svatostánků po celé zemi. FOTO a VIDEO

Noc Kostelů - 7
Zdroj: Mediafax
Noc Kostelů

Včerejší noc se veřejnosti otevřely sakrální stavby. Návštěvníci měli možnost podívat se do 1200 chrámů, kaplí a modliteben v rámci oblíbené akce Noc Kostelů.


Letos vyšla Noc kostelů na Den dětí. Kostely proto otevřely své brány v 18.00 a nabídly také program pro nejmenší. Zavřely se až kolem půlnoci a některé kostely na Vinohradech a Žižkově dokonce prodloužily návštěvní dobu až do jedné hodiny ranní.

 

114

Noc Kostelů

Zdroj: Mediafax

Noc Kostelů - 6

Pražský kostel Nejsvětějšího Salvátora

Hodnocení:


Akce se týkala 1200 církevních objektů, z toho 220 v Praze a ve Středočeském kraji. A program byl opravdu zajímavý. Každý sbor či farnost si vytvořily vlastní. Nechyběly varhanní koncerty, půlnoční bohoslužby, komentované prohlídky, výstava bohoslužebných předmětů apod.

111

Noc kostelů

Zdroj: Mediafax

Noc kostelů II - 2

KOSTEL PANNY MARIE PŘED TÝNEM

Hodnocení:

 

Novinkou bylo pexeso s fotografiemi 32 katolických i protestantských kostelů. Praha letos také představila svůj pilotní projekt iKostel pro majitele iPhonů či tabletů. Ti si mohli na svém přístroji přečíst historii daného kostela, program nebo najít nejbližší otevřený kostel či kapli.

 

Noc Kostelů na Svaté Hoře 

 

Nejhezčí zážitky si odnášeli návštěvníci z pražské arcidiecéze na Svaté Hoře. Noc Kostelů zde začala vyzváněním zvonů a výstupem po svatohorských schodech se svícemi v rukou a slavnostním otevřením Pražské a Březnické brány. Následovaly komentované prohlídky, sestup do krápníkové jeskyně a noční křížová cesta se svícemi. Program zakončil ohňostrojem a společné zvonění.


 

anš tn.cz / Mediafax
Reklama