Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2009 19:17

Ve středu a čtvrtek hrozí bouřky, příští týden přijdou tropy

Počasí
Zdroj: TN.cz

Bouřky řádí nad Moravou. Na západě Čech pršelo. Meteorologové varují před večerními bouřkami. Čeká nás oblačná středa.

V noci na úterý se přes naše území přehnala od západu studená fronta. Přinesla přeháňky a bouřky. První přeháňky se objevily krátce po desáté hodině dopolední v Karlovarském kraji a postupně se přesunuly nad východ Moravy a Slezsko.

 

"Ve středu by mělo být převážně oblačno, místy by se mohly objevit přeháňky," řekl meteorolog Petr Hofman. "Maximální denní teploty se budou pohybovat mezi 17 až 21 stupni Celsia. Avšak na Moravě by se mohl teploměr vyšplhat až k 25 stupňům," doplnil Hofman. K večeru by se ale mohly začít tvořit z vedra bouřky.
 

Další studená fronta přijde ve čtvrtek. Bouřky by se ale měly vyskytovat jen příležitostně.


Začátkem příštího týdne očekáváme tropická vedra


"Chladné počasí vystřídají na počátku příštího týdne tropická vedra," řekla meteoroložka Dagmar Honsová.


Podle meteoroložky se začne na území České republiky oteplovat o víkendu. "Zatímco ještě v pátek naměříme v Čechách teploty v rozmezí od 16 do 20 stupňů Celsia, víkendové odpolední teploty se na celém území státu již vyšplhají k 23 až 27 stupňům Celsia. V pondělí a v úterý pak očekáváme teploty dosahující až 32 stupňů Celsia," popsala Honsová počasí v následujících dnech.

Přestože již ve středu rtuť teploměru opět poklesne a ukáže nanejvýš 25 stupňů Celsia, podle Honsové by měl být následující týden tím nejteplejším obdobím letošního června.


Bouřlivé úterý na Moravě
 

Nejsilnější bouřky se v úterý odpoledne objevily ve východních Čechách. Postupně se přesunuly na Moravu. Maximální srážky byly 10 až 15 milimetrů.


V odpoledních hodinách se bouřky nejčastěji vyskytovaly na Benešovsku a Teplicku. Nejsilnější bouřky zaznamenali meteorologové v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.


V Králíkách zapálil blesk dům
 

Blesk v Králíkách na Královéhradecku zapálil odpoledne dům. U požáru zasahovalo šest hasičských jednotek. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu asi po půl hodině.
 

Neobydlený dům začal hořet ve čtvrt na čtyři poté, co do jeho střechy udeřil blesk. "Střecha začala ihned hořet, navíc v půdních prostorách bylo uloženo množství slámy," řekl hasič. Událost ohlásil soused, který viděl úder blesku.
 

Při požáru se nikdo nezranil, vyšetřovatel odhadl celkovou škodu na 500 tisíc korun.


Bouřky by ale neměly být tak intenzivní jako například o víkendu, kdy prudké přeháňky potrápily hlavně lidi v Jeseníkách a Beskydech. Na Plzeňsku shořela po zásahu bleskem střecha rodinného domku

 

Aktuální předpověď najdete TADY.

gib, muf TN.cz
Reklama