Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.11. 2013 10:23
Výhled počasí

Vánoce na sněhu nebo na blátě? VELKÁ PŘEDPOVĚĎ na celý prosinec

Zasněžený vánoční strom na Náměstí míru
Zdroj: Mediafax

Každý by si přál romanticky bílé a zasněžené Vánoce. Ale jaké budou podle meteorologů, dočkáme se opravdu Vánoc na sněhu, nebo budou na blátě? Přečtěte si předpověď počasí na celý prosinec.

Vánoce se kvapem blíží, v neděli je první adventní neděle, za necelé čtyři týdny Štědrý den. Jaké tedy budou letošní vánoční svátky a vánoční prázdniny? "Z měsíčního výhledu počasí to vypadá tak, že Vánoce budou v nížinách na blátě s teplotami nad bodem mrazu. Ochlazení a sníh přinese až konec roku. Úspěšnost předpovědi se pohybuje okolo 65 %," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.
 

Meteorologové očekávají, že prosinec bude teplotně nadprůměrný s tím, že průměrná teplota vzduchu se bude pohybovat v hodnotách okolo -1 °C. Srážkově pak bude prosinec podprůměrný se srážkovými úhrny 48 mm.
 

Období od 1. do 10. prosince
 

Zpočátku první prosincové dekády bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo, ojediněle s mrholením, místy bude polojasno. Postupně meteorologové očekávají převážně oblačno, místy se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v nížinách se zpočátku období objeví déšť. Nejnižší noční teploty budou 1 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 6 °C, koncem období mezi -5 až 0 °C.

Období od 11. do 20. prosince
 

V první polovině tohoto období bude zataženo s nízkou oblačností a mlhavo, místy polojasno. Ojediněle mrznoucí mlhy nebo mrholení. "Postupně očekáváme přibývání frontální oblačnosti, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách a středních polohách srážky smíšené, přechodně i dešťové," uvedla Honsová. Nejnižší noční teploty budou 0 až -6 °C, zpočátku při zmenšené oblačností až kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty budou -2 až +5°C.
 


Období od 21. do 31. prosince

 

Na začátku třetí dekády bude oblačno až polojasno s občasným sněžením, v nížinách meteorologové očekávají déšť se sněhem nebo jen déšť. Postupně bude na většině území přibývat oblačnost a sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 0 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi -3 až 4 °C.

 

Info

Mrazivé počasí se projeví i na účtech za energii. Změnou dodavatele můžete ušetřit tisíce.

Spočítat úsporu

 

ČTĚTE TAKÉ:

Při chřipce vsaďte na houby, česnek a bezinkovou šťávu!
Kuřáky čekají častější zlomeniny
Zima potrápí i vlasy! 5 triků pro krásné vlasy i v chladném období
Venku je hnusně? Zkuste ýtvarničit
Najdi si sport, který tě přes zimu udrží ve formě
Žhavý zimní trend: Šaty a punčochy
5 největších módních vychytávek pro letošní podzim a zimu
Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?

tn.cz / hmr

Diskuze

30.11. | 00:17 adissa
8
až uhádnou počasí alespoň na týden dopředu, pak jim to možná uvěřím i na měsíc
29.11. | 20:17 samovar
7
Vánoce na sněhu nebo na blátě ??? Tak tuhle informaci budeme na 100 % vědět 24. prosince ráno ...
29.11. | 19:12 reypal
1
Kdysi nás ve škole učili,že oblevu na Mikuláše a na Vánoce způsobuje teplý Golfský proud.Pokud je všechno OK tak je Mikuláš a Vánoce na blátě.
29.11. | 12:05 dutky
5
Vánoce na blatě jako každej rok to je jasne