Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.1. 2014 16:14
Dočká se?

Vánoční touha: Petruška si přeje pod stromeček invalidní kočárek

Petruška (vlevo) s maminkou a se svou zdravou sestřičkou.

Zatímco tisíce dětí touží po hračkách či nějaké té elektronice, Petruška Šulcová z jedné obce nedaleko Prahy by si pod stromeček přála jediné - kočárek, na kterém by se mohla pohybovat. Petruška totiž trpí spastickou kvadruparézou, což je forma dětské mozkové obrny.

Petruška se po těžkém porodu přidusila a od té doby je na vozíčku. I přes tento handicap navštěvuje první třídu základní školy a snaží se zapadnout mezi ostatní děti.

 

"Jsem moc ráda, že můžu chodit do normální školy s normálními dětmi. Škola mě moc baví, ráda si kreslím, zpívám, vyrábím z keramiky a hraji si s ostatními dětmi. Jenom to mám trochu těžší než ostatní děti," svěřuje se sedmiletá Petruška Šulcová.

 

"Ve škole mi moc pomáhá hodná paní asistentka a doma moje maminka," dodává Petruška, o kterou se starají i její sestřička-dvojče a starší bráška. Jen její maminka je na děti sama...


A co si Petruška letos napsala za přání pod stromeček? "Hrozně bych si přála speciální kočárek a výsuvnou sedačku! pořád musíme s mámou jezdit k doktorům a to mě na rozdíl od školy nebaví. Ty dvě věcičky by nám to trochu ulehčily," zasnila se Petruška nad věcmi, které stojí 34 090 Kč (kočárek) a 9361 Kč (sedačka). Na ani jednu z nich však rodina nemá peníze...


Petruška má zřízený podúčet u Konta BARIÉRY, které z vybrané částky uhradí faktury za kočárek a výsuvnou sedačku. Kontaktní telefon na Konto BARIÉRY je 224 214 452 nebo email: veronika.sutnarova@bariery.cz. "S maminkou budeme rádi za jakoukoliv pomoc," dodává ke svému největšímu vánočnímu přání Petruška.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Poslední Vánoce: Matka dceři ukončila léčbu rakoviny, dítě teď zemře

Dojemné video vás donutí k slzám: Koukněte, jak aerolinky plnily lidem vánoční přání

TN.cz