Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.4. 2014 08:26
Ztrácel zrak

VELIKONOČNÍ DRAMA: Muž z Benešovska ztrácel zrak, podezření padlo na metanol!

Alkohol
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Opilý muž z Benešovska začal po koledování o Velikonočním pondělí ztrácet zrak, podezření padlo na otravu metanolem. ČTK to řekli mluvčí krajských záchranářů Tereza Vojtová a mluvčí krajské policie Pavel Truxa.

Později ale policie podezření na otravu metanolem vyvrátila. Na Benešovsku se v minulosti objevila smrtelná otrava jedovatým alkoholem, na konci roku 2012 zemřel po požití metanolu jedenašedesátiletý muž. Předloni začala v září v Česku série vážných otrav metanolem, která si vyžádala pět desítek obětí.

 

O Velikonocích se vždy zvyšuje počet výjezdů záchranářů či policie kvůli alkoholu, středočeští záchranáři o Velikonočním pondělí vyjížděli k 22 případům opilých koledníků. Následky u muže z Benešovska však byly vážnější. "Před polednem na tísňovou linku volala žena z malé obce na Benešovsku.

 

Její manžel se vrátil domů z koledy pod vlivem alkoholu a přestával vidět," uvedla Vojtová. "S podezřením na otravu metanolem záchranáři muže převezli do benešovské nemocnice k dalšímu vyšetření," doplnila.
 

 

 

"Následné rozbory ale podezření na otravu metanolem nepotvrdily," řekl dnes ČTK policejní mluvčí Truxa. Metanolová aféra odstartovala v Česku na začátku září 2012. Jedovatými alkoholickými nápoji se smrtelně otrávily desítky lidí v celé republice a řada dalších skončila s trvalými následky, například poškozením zraku. Podle vyšetřovatelů byl příčinou otrav nelegálně vyráběný alkohol. V hlavní, takzvané zlínské části kauzy je deset lidí obžalováno z podílu na smrti 38 lidí.

pet tn.cz / ČTK
Reklama