Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2013
nejtěžší práce

VELKÝ PŘEHLED: Které zaměstnání je nejnáročnější? Víme to!

Horníci (ilustrační foto)
Zdroj: isifa.com
Horníci (ilustrační foto)

Stěžujete si v práci, že je váš "džob" hrozná dřina? A chcete vědět, které zaměstnání je opravdu nejtěžší? Podívejte se na seznam zaměstnání, ve kterých člověk spálí nejvíce kalorií.

Fyzická náročnost práce se dělí na tři stupně: nízký, střední a vysoký. Nízký stupeň představuje manažery, supervizory, analytiky, asistentky nebo sekretářky.
 

Střední stupeň zahrnuje zaměstnání mezi něž patří: technici, inspektoři, učitelky či lékařky. Nejtěžší práci pak prý mají horníci, zedníci a betonáři, dělníci či řidiči kamiónů.
 


Jedním z fyzicky nejnáročnějších zaměstnáním je horničina. Silní muži, kteří celý den dolují uhlí v hlubinných dolech, opravdu ví, co je to těžká práce. Navíc v dolech inhalují uhelný prach.
 


Podívejte se na energetickou tabulku vydané práce. Obsahuje údaje o tom, jaká je náročnost dané aktivity za jednu hodinu činnosti na jeden kilogram váhy. Čím více vážíte, tím více energie při fyzické aktivitě spotřebujete.

 

Muži - Výdej kilojoulů na 80 kg živé váhy za hodinu
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

 

Ženy se zase nejvíce nadřou jako pošťačky. Kromě toho, že nachodí kilometry ve svém rajonu, musí se ještě tahat s těžkými břemeny.

 

Ženy - Výdej kilojoulů na 60 kg živé váhy za hodinu
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
 

tn.cz / bru