Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2014 08:49
Silný vítr udeřil

Vichřice Gonzalo v Česku láme stromy! Do jednoho narazil vlak

Na koleje spadl strom
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Vichřice Gonzalo, která v Británii zabila tři lidi, se prohání Českem. Největší škody zatím napáchala v jižních Čechách a v Plzeňském kraji, kde spadlé stromy komplikují dopravu! Pro Zlínský kraj platí výstraha před silným větrem až do 12:00!

Meteorologové varovali, že studená fronta, která k nám postupuje přes Německo, může mít katastrofální následky. Vichřice Gonzalo s sebou přinesla prudké ochlazení a silný vítr, který zkomplikoval dopravu.

 

Nákladní vlak narazil v noci do stromu spadlého na trať u Horní Folmavy u česko-německých hranic na Domažlicku. Nikdo se nezranil. Další strom spadl podle hasičů na koleje také u Třemešné na Tachovsku, na trati z Bělé nad Radbuzou.

 

Kvůli silnému větru, který v noci zasáhl Plzeňský kraj, měli hasiči v regionu během dvou hodin zhruba dvě desítky výjezdů k stromům vyvráceným na silnice nebo na koleje. Vše se obešlo bez zranění, řekl ČTK řídící důstojník krajských hasičů Štefan Livinka.

 

 

Nejvíce popadaných stromů bylo na Domažlicku, na Šumavě na Klatovsku a na Tachovsku. V Boru na Tachovsku srazil vítr na silnici informační tabuli. Hasiči zasahovali také na jižním Plzeňsku a v okolí Plzně.

 

Potíže hlásí také jižní Čechy. Hasiči proto zasahovali u více než čtyř desítek událostí. Nejčastěji se jednalo o odklízení padlých stromů a větví z vozovek. Nyní hasiči zasahují u Netolic na Prachaticku na silnici II/122, která vede do Českých Budějovic. Odstraňují tam padlý strom z komunikace. Jinde by neměl být provoz omezen.

 

Silný vítr od dnešních brzkých ranních hodin zaměstnal hasiče ve třech okresech Zlínského kraje. Odklízeli popadané stromy a větve. Do sedmé hodiny ranní zasahovaly jednotky hasičů celkem u sedmnácti událostí, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Všechny se podle něj obešly bez zranění a materiálních škod. Výstraha Českého meteorologického ústavu před silným větrem platí ve Zlínském kraji do dnešního poledne.

 

A jak vypadá řádění vichřice Gonzalo u vás? Pošlete nám fotky na zpravy@nova.cz

 

Jak extrémní počasí řádilo ve Velké Británii, se podívejte zde:


 

 

pet tn.cz / ČTK
Reklama