Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.8. 2013 10:00
Otrava v Egyptě

Za jejich smrt můžou lidé z hotelu, Petr nezabíjel! Co dalšího říká nejlepší kamarád otce?

Zdroj: TV Nova

VIDEO: Nejlepší kamarád a spolupracovník Petra, jehož dcera a žena zemřely na otravu v egyptské Hurghadě, nevěří, že by byl jeho přítel za smrt rodiny odpovědný. Naopak viní zaměstnance hotelu a egyptské lékaře ze lži. Na Petra to podle něj chce někdo hodit.

Odešel si pouze na deset minut na recepci pro pití a našel svou rodinu mrtvou. Tak popisuje tragickou smrt Moniky a Klárky nejlepší kamarád přeživšího otce. Muž, který podle své výpovědi svou ženu a dceru objevil, až když bylo pozdě, navíc nesmí v současnosti Egypt opustit. Úřady mu pro jistotu sebraly i pas.

 

Přes nejrůznější spekulace a rozpory ve výpovědích má však Petrův kamarád zcela jasno. V žádném případě nemá Petr se smrtí své ženy a dcery nic společného, tvrdí.  "Miloval svou rodinu. Dám ruku do ohně za to, že to neudělal on," říká přesvědčeně. Naopak vidí vinu na straně Egypťanů. "Podle mého je tam někdo chtěl unést nebo znásilnit a nevyšlo jim to," dodává. 

Se svým přítelem je přitom v denním kontaktu a popsal také, jak se měla celá tragická událost z pohledu otce odehrát. " Měl žízeň nechal chvíli holky o samotě, protože si šel na recepci pro vodu, která mu došla. Byl pryč asi deset, dvacet minut a když přišel a budil Klárku, ať se napije, tak ucítil že není něco v pořádku, že se nehýbá a je studená," popisuje s tím, že následně měl Petr začít volat na svou ženu Moniku, ať rychle vstane. Ta ale také nereagovala. Následně začal křičet a hledat po hotelu pomoc. 

 Petrův přítel také zpochybnil výpověď egyptského lékaře. " Ty holky ležely na posteli zády k sobě. Neležely tak, jak ukazoval lékař. Je to přece jenom lékař od hotelu. Je na straně hotelu. Podle mého lže a chce zakrýt stopy," popisuje. 

A obává se také o další osud svého blízkého přítele. "V Egyptě je to pro něj hrozné, je tam na to sám. Potřeboval by oporu. Myslím si, že má i strach tam s někým mluvit a že dělají vše pro to, aby to bylo proti němu. Někdo to na něho hodil," prozradil jeho přítel s tím, že se mu Petr také dříve svěřil, že uvažuje o sebevraždě.

 

Další informace o případu otrávených Češek uvidíte v 19:30 v Televizních novinách na Nově.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nebezpečná účtenka z obchodu! A v ohrožení jsou i zuby? Proč?
Úmrtí v Egyptě! Jak poznáte, že vám jde o život a o zdraví?
6 nejčastějších letních úrazů. Jak se jim vyhnout a nezkazit si dovolenou?
Lékařka radila, co vám hrozí na cestách! Máte se bát?

tn.cz / mrk