Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2014 11:02
Krásná vzpomínka

Tisíce Čechů vzpomínaly na Paula Walkera. VIDEO ze spanilé jízdy

Zdroj: TV Nova

Přes dva tisíce lidí si v neděli v Praze připomněly rok od tragické smrti populárního herce Paula Walkera. Hrdina kultovní filmové série Rychle a zběsile uhořel i se svým kamarádem v autě poté, co ve vysoké rychlosti narazili do pouliční lampy.

Čeští fanoušci se rozhodli Walkerovu památku uctít spanilou jízdou po Praze a charitativní aukcí speciálně upravené kapoty. "Je to vlastně kapota, kterou na akci vidí každý, vidí ji každý na fotkách. Je to jeho portrét - jako memoriál," řekl TV Nova pořadatel akce Jakub Novák.


Výtěžek z aukce poputuje na nadaci Reach Out Worldwide pomáhající obětem živelných katastrof. Právě tuto nadaci Paul Walker podporoval a právě na cestě z akce, kterou tato nadace pořádala, zemřel.

 


Nahlášeno lidí je zhruba 1540 lidí, ale co jsme tak nějak spočítali, tak je tady přes 2000 lidí a přes 1200 aut," dodal Novák.

 

"Až mě jednou zabije rychlost, neplačte, já se budu smát," byl Walkerův oblíbený citát. Rychlost ho nakonec skutečně dostihla. V osudný den seděl na místě spolujezdce, rudé porsche řídil automobilový závodník Rodas. Po nárazu do sloupu pouliční lampy a do stromu v kalifornské Santa Claritě auto vzplálo. Oba muži byli na místě mrtví.

 

Walker naposledy pracoval na sedmém díle série Rychle a zběsile, která ho nejvíc proslavila. Posledním dokončeným filmem s Walkerem je thriller Hours.

 

Podívejte se na reportáž o smrti Paula Walkera:

 

 

Akční filmy Rychle a zběsile pojednávají o ilegálních závodech rychlých automobilů v ulicích. Walker v nich ztvárnil postavu policisty Briana O'Connera. První film série z produkce Universal Studios šel do kin v roce 2001.

 

Walker začal hrát v útlém věku, často se objevoval v reklamách. V roce 1987 si pak zahrál postavu profesora Benneta ve snímku Příšera z šatníku a zazářil například také v televizním seriálu Throb. Zanechal po sobě 15letou dceru Meadow.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Rychle a zběsile 7 má první trailer. A Paul Walker vstal z mrtvých

Dcera Paula Walkera roste do krásy: Podívejte se, jaká je z ní kočka

pet/Jaromír Pavlík TN.cz
Reklama