Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.6. 2011 20:45

VLÁDA POKRAČUJE: Lídři ODS, TOP 09 a VV podelsaly dodatek koaliční smlouvy!

Koalice
Zdroj: Mediafax
Koalice

Vláda ve stávajícím složení bude pokračovat i po 30. červnu, špičky ODS, TOP 09 a VV podepsaly ve čtvrtek dodatek ke koaliční smlouvě. Podpis dokumentu, bez kterého chtěly VV opustit vlády a který straně zaručuje čtyři ministerská křesla, potvrdil Mediafaxu šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík (STAN).

Špičky koaličních stran ODS, TOP 09 a VV (K9) se ve čtvrtek sešly krátce po 16. hodině na Úřadě vlády, jednaly necelých 90 minut. Výsledkem schůzky je podepsaný dodatek ke koaliční smlouvě a dva noví zástupci VV ve vládě – Karolína Peake jako vicepremiérka a šéfka Legislativní rady vlády a volební manažer VV Pavel Dobeš na postu ministra dopravy. Jeho jméno ale nechtěl premiér ani předseda VV na tiskové konferenci ještě potvrdit.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA

Zdroj: TV Nova


"Můžu říci, že jsme jednání dotáhli do konce a předsedové všech tří koaličních stran dodatek podepsali a schválili," řekl po jednání K9 premiér Petr Nečas (ODS).

Dokument má podle něj tři části, programovou, procedurální a personální část, a na webu Úřadu vlády bude zveřejněný ve čtvrtek večer.

PSALI JSME:
KOALICE ŽIJE: John pro VV vyjednal místa ve vládě!


"V psané podobě jsme si kodifikovali dohody o důchodové reformě, které jsme už schválili ve formě zákonů. Dále prvky zdravotní reformy, justičního systému, veřejné správy a protikorupční strategie," přiblížil Nečas programovou část.

"Shodli jsme se ve změnách v daňové oblasti a na tom, že platí stávající koaliční smlouva," připojil předseda vlády. Podle něj tak mohou být VV klidné v otázce zvyšování platů učitelům v regionálním školství v příštím roce o čtyři miliardy korun.

V procesní části se koaliční lídři utvrdili v tom, že budou jednotně hlasovat o důvěře nebo nedůvěře a že jejich vláda nebude založená na podpoře přeběhlíků.

"Koalice se dohodla na tom, že bude zřízen 16. post ve vládě, kterým bude post místopředsedy vlády a předsedy Legislativní rady vlády. Ten bude zároveň předsedou vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí," připojil Nečas a dodal: "Na tuto pozici bude nominována první místopředsedkyně VV Karolína Peake."

Vláda spojí podle premiéra svoji důvěru s projednáním zákona o dani příjmu a opatřeních, které se týkají i zdanění hazardu, na němž VV trvaly už od roku 2012.

"Doufám, že koaliční krize je tímto zažehnána. Jsem vděčný koaličním partnerům, že se dohodli," stručně okomentoval výsledek jednání předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který jinak během téměř půlhodinové tiskové konference spíš pospával.

Předseda VV Radek John zdůraznil, že jeho strana považuje za úspěch dohodnuté zrušení anonymních akcií, zdanění hazardu a zprůhlednění financování politických stran. Příjmy státu podle něj díky dohodě zůstanou i po daňové reformě zachovány tak, jak požadovaly odbory.

"Jsme rádi, že na definování standardu a nadstandardu se bude podílet Česká lékařská komora," dodal šéf VV.

VV hrozily, že bez podepsaného dodatku ke koaliční smlouvě do 30. června kabinet Petra Nečase (ODS) opustí.

Mediafax

Diskuze

4.7. | 18:03 Vilém Hoger
0
Náhlasit nevhodný komentář
paule.13:19. Sice nevím, v čem se pletu - psal jsem o mém náhledu na tebe- jakým zaslepeným způsobem píšeš, a ty na mne s ideou. No nic. Nevím co komu přinese krýt se levicí- možná tak posměšky od inteligentní pravice.Čus
4.7. | 13:22 Paul du Montfort
0
Náhlasit nevhodný komentář
oprava kryt,lidstvi,
4.7. | 13:19 Paul du Montfort
0
Náhlasit nevhodný komentář
Opet se pletes,ja mam za to ze,levice ,pravice se stali uz jenom,slovami,komu se hodi se krit levici tak to dela ,komu se hodi kryt pravici tak to taky dela,v dnesni dobe je velice dulezite poznat nositele myslenky,cloveka,u kazdych muslenek uvah proroctvi,smeru,se nasli lide kteri ideuroznaseli ...
4.7. | 12:59 Vilém Hoger
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak odjíždím na MFF. Tak se tu mějte fajn.
4.7. | 12:31 Vilém Hoger
0
Náhlasit nevhodný komentář
Paule- tak máš potom krátkou paměť, protože jsi o nich, že je to lůza psal- dál to pitvat nehodlám. Navážíš se vždy jen do levičáků. A promiň, ale psát o tom, že se musí potírat korupce levice- to je snad už opravdu zaslepenost. Já ač levičák, vidím tu korupci u všech stran, a nedělám si iluze, že ...
4.7. | 12:20 Paul du Montfort
0
Náhlasit nevhodný komentář
willissss,pane musim vam odporovat,ja nemluvim, kdyz rikam o lidech kterym se nechce pracovat jako o levicacich,i kdyz levice se za posledni dobu hodne zmenila,pan von Paroubek odchazi do sveho sidla,i od levice,a pro mne stavkujici pracujici nebyli luzou,jenom o zbytku placenych kriklounu by se ...
4.7. | 11:56 Vilém Hoger
0
Náhlasit nevhodný komentář
Paule- ale opovrhuješ- nebo si myslíš, že všichni co se nepřiklání k pravici jsou nefachčenka z levice? Neznamená, že když je někdo levičák, že nepracuje- pochop! A pro tebe byli stávkující pracující LŮZOU. Takže bohužel- opovrhuješ.
4.7. | 11:42 Paul du Montfort
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ale panove a damy,ja prece nikym neopovrhuju,ja navrhuju,aby vsichni co mohou pracovat ,pracovat zacali.Cest a slava,lidem kteri pracuji,ale jenom jim;takovy co zneuzivaji socdavky,tak jim tohle chvalyvzdani nepatri,a ani nevite jak se stydim,ale za takove co nic nedelaji a ani stud nemaji, si hrde ...
4.7. | 11:19 Vilém Hoger
0
Náhlasit nevhodný komentář
didina...... Anonymita dodává některým lidem sebevědomí a sílu.Bohužel se pak chovají jak se chovají.
4.7. | 09:46 Paul du Montfort
0
Náhlasit nevhodný komentář
oprava-verejne