Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 11. 2010

Vláda si příplatky podle návrhu komunistů snižovat nechce

Schwarzenberg, Nečas, John
Zdroj: Mediafax
"Vláda tento návrh považuje za nesystémový," řekl premiér Petr Nečas (ODS) a dodal, že kabinet tuto problematiku vyřešil již vlastní předlohou (ilustrační foto)

Vláda ve středu zamítla návrh na snížení příplatků funkcionářů parlamentu, který předložili poslanci KSČM. Komunističtí legislativci požadují, aby příplatky klesly o třetinu.

"Vláda tento návrh považuje za nesystémový," řekl premiér Petr Nečas (ODS) a dodal, že kabinet tuto problematiku vyřešil již vlastní předlohou.
 

Komunisté navrhují snížit koeficienty, kterými se platy funkcionářů násobí. Místopředsedovi výboru, předsedovi podvýboru a za každých 15 členů poslaneckého klubu jednomu místopředsedovi poslaneckého klubu by se plat násobil koeficientem jen 0,14, nikoliv 0,22.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Nečasův kabinet odklepl méně peněz pro politické strany
 

Předsedovi výboru, předsedovi poslaneckého klubu, šéfovi komise a předsedovi vyšetřovací komise, vedoucím stálých delegací do meziparlamentních organizací by se plat násobil jen koeficientem 0,29 místo 0,44.
 

Odměna místopředsedů podvýborů by podle předlohy měla být jen symbolická. Místo nynějších asi 6500 korun by brali necelých 600 korun navíc.
 

Poslanci KSČM dále navrhují, aby se předsedovi poslaneckého klubu zvýšil platový koeficient jen o 0,02 místo původních 0,03 za každých i započatých deset členů poslaneckého klubu nad nejnižší počet stanovený zvláštním zákonem.
 

Úspory poslanci KSČM předpokládají v řádu milionů korun ročně.

 

 

tn.cz / Mediafax
Reklama