Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2011 17:21

Vodrážka chtěl o 1,5 milionu víc na zahraniční cesty, výbor řekl NE!

David Vodrážka
Zdroj: Mediafax

Předseda zahraničního výboru sněmovny David Vodrážka (ODS) požádal organizační výbor dolní komory o navýšení rozpočtu o 150 procent, z jednoho milionu na dva a půl milionu korun.

Organizační výbor návrh zamítl, informoval server Týden.cz. Zahraniční výbor má letos v plánu cesty do Číny, Iráku a Kuvajtu, do Brazílie a Chorvatska. Podle serveru chtěl Vodrážka zvýšit rozpočet, protože navíc přijal pozvání skotského parlamentu.
 

"Výbor jen zalapal po dechu a návrh jednomyslně odmítl," popsala jednání členka organizačního výboru Karolína Peake (VV). Podle místopředsedkyně sněmovny Kateřiny Klasnové (VV) si sněmovna v této době nemůže dovolit žádné navyšování výdajů. "Pomalu to vypadalo jako pokus o založení CK Vodrážka," uvedla Klasnová.

PSALI JSME:

Poslanec Vodrážka boural na kole. Na tváři má 50 stehů
 

Šéf zahraničního výboru informaci, že s kolegy jednal o penězích, popřel. Odmítl však i kritiku. "Musí se šetřit, chápu. Ale mezinárodní obchod se nedá domlouvat přes internet, to se s těmi lidmi musíte osobně setkat, a když to řeknu lidově, jít s nimi na panáka," vysvětlil výdaje svého výboru.
 

Dodal, že mu přijde až "sebemrskačské", když musí poslanec zahraniční delegace cestovat nízkonákladovými společnostmi. "Člověk tam jede i reprezentovat a hned po několikahodinovém letu ho třeba čeká náročné obchodní jednání. To pak musíte i nějak vypadat, a ne vylézt celí rozlámaní z economy class," řekl Vodrážka.
 

Kolegové z organizačního výboru však byli neoblomní. "Šetření musí respektovat všechny výbory, i zahraniční," podotkl Pavel Kováčik (KSČM). Vodrážka nakonec do Skotska pojede, ale cestu musí zaplatit z původního rozpočtu. Podle serveru tak zahraničnímu výboru na jednu z původně plánovaných cest peníze zřejmě nezbudou.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.2. | 18:14 bmira
0
Že by CK parlament začala šetřit?
14.2. | 09:56 hansusisi
0
Vážený pane poslanče, kdo chce pracovat pro blaho státu, musí být skromný a velice inteligentní. Vám asi poněkud schází trochu skromnosti, ale to se dá napravit. Bezpečnost letů je zhruba stejná, ať už se jedná o nízkonákladovou společnost, nebo o společnost supeair. Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší práci s původním rozpočtem, vždyť jste z ODS, a to už něco znamená.
14.2. | 08:00 Petr Dvořák
0
Podnikatelé nechť si svoje obchody zamlouvají třeba i na zahraničních cestách, ale za své. Na to není třeba aby je vozil Vodrážka za naše. Vezmou si na lidech jistě dost. Pokud na to nemají, ať tam nejezdí, nebo nepodnikají, ať tu zkusí u ponku :-)
14.2. | 02:13 Petr Pundr
0
...jo zvyk je železná košile a u modrejch darmožroutů je normální dělat si ze státu dojnou krávu,to by se modrákovi líbilo chlastat ve Skotsku za naše mozoly!!...to už je do nebe volající,jak jsou ty modrý straky voprsklí,fůůůůůůj!!!!!....
13.2. | 21:49 Pavel Gabriel
0
Že by chtěl tunelovát?Takova plastiká po tom držkopádě něco stoji.
13.2. | 18:58 dr-qq
0
Divím se že má odvahu si ten modrák o peníze říct...
13.2. | 18:14 bmira
0
Že by CK parlament začala šetřit?