Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2013 21:03
tragédie ve frenštátu

Vrah z Frenštátu zřejmě podpálil i hájovnu. Nikdo v ní ale neuhořel

Zdroj: TV Nova

Antonín Blažek (57) z Frenštátu pod Radhoštěm, který s největší pravděpodobností záměrně vyhodil do vzduchu dům plný lidí, možná už před lety udělal něco podobného v Čeladné – ve vesnici nedaleko Frenštátu. Zapálil tam prý hájovnu, která dřív sloužila jako ubytovna pro dělníky. Tenkrát se ale naštěstí nikomu nic nestalo.

Psal se rok 1989, Antonín Blažek pracoval pro lesní závod. V údolíčku poblíž Čeladné měl v pronájmu celou hájovnu. Pak s ním ale polesí ukončilo spolupráci a krátce nato někdo hájovnu podpálil. Viník se nikdy nenašel, ale místní lidé jsou přesvědčeni, že v tom měl prsty právě Blažek.
 

Po ubytovně dělníků, která lehla popelem po vyhazovu Antonína Blažka z práce, nezbylo ani stopy. Blažek se podle svědků tenkrát cítil ukřivděný, měl pocit, že nejde o něj, ale o hájovnu.
 

"Oni ho chtěli vystrnadit. Někdo tam měl zájem na tom místě něco stavět, měl zájem o ten objekt a on jim tam byl nepohodlný – takže to má podobný scénář jako v tom Frenštátě," tvrdí bývalý spolupracovník Antonína Blažka.
 

 

Hájovny se Blažek zřejmě nehodlal vzdát, stejně jako frenštátského bytu v exekuci. Možná proto pálil za sebou mosty. Po deseti letech se do Čeladné vrátil. "Tam on psal na tu stodolu, že desáté výročí vypálení Janečkové a tak," řekl Blažkův bývalý kolega.
 

Postupem let se z Blažka stával čím dál větší podivín. Přesto prý nic nenasvědčovalo tomu, co se chystal udělat – matka Blažkovy manželky je přesvědčena, že její dcera tragédii zabránit nemohla. " Nemohla to předpokládat. Naprosto ne," je přesvědčena žena. I ona má ale hrůzný výjev zříceného domu stále před očima. "Do smíchu mi není," dodává.
 

Matka teď i se svou dcerou žije v bytě v domově s pečovatelskou službou a neexistuje prý okamžik, aby se nemodlila za mrtvé z Frenštátského paneláku.

tn.cz / gar