Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 4. 2014
brutální útok

Vychovatel z ústavu promluvil o napadení nezletilými mladíky. Má psychické problémy!

Zdroj: TV Nova

Mladíky napadený vychovatel z ústavu na Orlickoústesku je stále v pracovní neschopnosti. Do konce života si ponese psychické problémy. Popsal celý proces napadení!

Na konci března brutálně napadli během pokusu o útěk z výchovného ústavu v Králíkách na Orlickoústecku dva nezletilí mladíci své vychovatele. Jen těžko věřit, že tak děsivý plán útěku se zrodil v hlavách teprve 14letého a jeho o rok staršího kamaráda. Zatímco mladší zaútočil na vychovatele, starší chlapec napadl učitelku, která slyšela křik a přiběhla kolegovi na pomoc.


"Dostal jsem od něj šroubovák do krku, pak jsem byl chvilku v bezvědomí. Když jsem se probral, tak jsem si ten šroubovák vytáhl. Absolutně jsem to nečekal," svěřil se reportérovi TV Nova napadený vychovatel Pavel Kosek a ještě dodal: "Mrzí mě, že se k nám takhle chovají, protože my se jim snažíme vyjít vstříc a ve všem jim pomoct."
Vychovatelce, která chtěla kolegovi pomoci, se podařilo vysmeknout a schovat se ve vychovatelně. Odtud zavolala telefonem o pomoc. Mezi tím chlapci vyskočili oknem v prvním patře a dali se na útěk. Policisté je po pár minutách dopadli. 


I když byli oba chlapci převezeni do výchovných ústavů s mnohem přísnějším režimem, navíc každý na opačný konec republiky, lidé v Králíkách mají strach. Ze 17ti chovanců jsou totiž momentálně na útěku čtyři!

TN.cz

Diskuze

16.2. | 00:33 Jiří Kuchta
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak tak, vím o případu kdy byla okamžitě vyhozena vychovatelka která pomohla bránit kolegyni při útoku těch ubohých týraných dětí. Měla je prý nechat a nic nevidět.
15.4. | 12:04 mirso
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby vychovatel z ústavu mohl tomu frackovi nařezat,tak by se toto nedělo.Jenže u nás jsou chráněni lumpové,zloději a podvodníci a slušní občané nemají dovolání.
14.4. | 21:41 Jana Novákové
2
Náhlasit nevhodný komentář
A je to tady znova. Děti mohou všechno, učitelé či vychovatelé nic. Jenom se vlastně nechat šikanovat či fyzicky a slovně napadat. Co je tohle za právní systém? Asi je něco špatně, že!