Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.7. 2014 12:14
jak bude?

Výstraha: Přijdou velmi silné bouřky, hrozí i povodně

Počasí - oteplení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Po víkendových vedrech přijdou počátkem tohoto týdne velmi silné bouřky. Výstraha platí pro celou republiku. Místy hrozí dokonce povodně.

Zatímco v neděli nejvyšší denní teploty překračovaly tropických třicet stupňů Celsia, teď horké počasí ukončuje studená fronta. S ní přijdou od západu také velmi silné bouřky. Uvedl to v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav.

 

Bouřky můžou být provázeny přívalovými dešti, kdy může napršet až 70 litrů na metr čtvereční, krátkodobě mohou stoupnout hladiny toků. Objevit se mohou také kroupy a silný vítr. "Během pondělního odpoledne bude bouřková činnost dále sílit. Silné až velmi silné bouřky se budou vyskytovat nejprve v Čechách, postupně se začnou vytvářet také ve Slezsku a na severní a jižní Moravě," uvedli meteorologové.

 

 

Na tocích zasažených intenzivními srážkami očekáváme prudké vzestupy hladin s možností krátkodobého dosažení stupňů povodňové aktivity, vzkazují také meteorologové.
 

Kromě vyhlášení výstrahy před bouřkami meteorologové také prodloužili varování před vysokými teplotami v Královéhradeckém a Pardubickém kraji až do pondělního večera. Právě na severovýchodě Čech, Moravě a Slezsku by měla horka trvat déle, kdežto pro většinu Čech určili meteorologové konec výstrahy na dnešní večer.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trpíte v kanclu vedrem? Máme pro vás tip, co dělat

Jaro Smejkal bitvu s českými tropy prohrál. Kromě svalů ukázal i parádní spáleniny

čtk TN.cz

Diskuze

21.7. | 11:46 METEO Aktuality
1
Náhlasit nevhodný komentář
Příjemné poledne. Dnes opět přinášíme speciální sledování bouřek a jejich prognózu v rámci možností, neboť předpovídat bouřky není snadné. Více na http://www.meteoaktuality.cz a na http://www.facebook.com/pocasi.aktuality.
21.7. | 10:05 Lukáš
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pánové a dámy z TN.cz, strčte si to automatické pouštění videa na mobilech za klobouk, žere mi to akorát data a nemůžu se normálně podívat na stránku.
21.7. | 00:42 lubos969
5
Náhlasit nevhodný komentář
Vase předpovědi stojíjako vždycky za kulové h.....naučtese konečně dělat svou práci poctivě. Snad Jste placení až moc moc dobře, tak si ty peníze koukejte zaslouž II t.Zatím jste na TV*NOVĚ neřekl ještě něco ...
20.7. | 17:09 Libor Zbožínek
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jen at se nepřižene nějaká hrůza.