Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.7. 2014 12:14
jak bude?

Výstraha: Přijdou velmi silné bouřky, hrozí i povodně

Počasí - oteplení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Po víkendových vedrech přijdou počátkem tohoto týdne velmi silné bouřky. Výstraha platí pro celou republiku. Místy hrozí dokonce povodně.

Zatímco v neděli nejvyšší denní teploty překračovaly tropických třicet stupňů Celsia, teď horké počasí ukončuje studená fronta. S ní přijdou od západu také velmi silné bouřky. Uvedl to v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav.

 

Bouřky můžou být provázeny přívalovými dešti, kdy může napršet až 70 litrů na metr čtvereční, krátkodobě mohou stoupnout hladiny toků. Objevit se mohou také kroupy a silný vítr. "Během pondělního odpoledne bude bouřková činnost dále sílit. Silné až velmi silné bouřky se budou vyskytovat nejprve v Čechách, postupně se začnou vytvářet také ve Slezsku a na severní a jižní Moravě," uvedli meteorologové.

 

 

Na tocích zasažených intenzivními srážkami očekáváme prudké vzestupy hladin s možností krátkodobého dosažení stupňů povodňové aktivity, vzkazují také meteorologové.
 

Kromě vyhlášení výstrahy před bouřkami meteorologové také prodloužili varování před vysokými teplotami v Královéhradeckém a Pardubickém kraji až do pondělního večera. Právě na severovýchodě Čech, Moravě a Slezsku by měla horka trvat déle, kdežto pro většinu Čech určili meteorologové konec výstrahy na dnešní večer.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trpíte v kanclu vedrem? Máme pro vás tip, co dělat

Jaro Smejkal bitvu s českými tropy prohrál. Kromě svalů ukázal i parádní spáleniny

čtk TN.cz

Diskuze

21.7. | 11:46 METEO Aktuality
1
Příjemné poledne. Dnes opět přinášíme speciální sledování bouřek a jejich prognózu v rámci možností, neboť předpovídat bouřky není snadné. Více na http://www.meteoaktuality.cz a na http://www.facebook.com/pocasi.aktuality.
21.7. | 10:05 Lukáš
1
Pánové a dámy z TN.cz, strčte si to automatické pouštění videa na mobilech za klobouk, žere mi to akorát data a nemůžu se normálně podívat na stránku.
21.7. | 00:42 lubos969
5
Vase předpovědi stojíjako vždycky za kulové h.....naučtese konečně dělat svou práci poctivě. Snad Jste placení až moc moc dobře, tak si ty peníze koukejte zaslouž II t.Zatím jste na TV*NOVĚ neřekl ještě něco ...
20.7. | 17:09 Libor Zbožínek
3
Jen at se nepřižene nějaká hrůza.