Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.7. 2014 12:14
jak bude?

Výstraha: Přijdou velmi silné bouřky, hrozí i povodně

Počasí - oteplení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Po víkendových vedrech přijdou počátkem tohoto týdne velmi silné bouřky. Výstraha platí pro celou republiku. Místy hrozí dokonce povodně.

Zatímco v neděli nejvyšší denní teploty překračovaly tropických třicet stupňů Celsia, teď horké počasí ukončuje studená fronta. S ní přijdou od západu také velmi silné bouřky. Uvedl to v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav.

 

Bouřky můžou být provázeny přívalovými dešti, kdy může napršet až 70 litrů na metr čtvereční, krátkodobě mohou stoupnout hladiny toků. Objevit se mohou také kroupy a silný vítr. "Během pondělního odpoledne bude bouřková činnost dále sílit. Silné až velmi silné bouřky se budou vyskytovat nejprve v Čechách, postupně se začnou vytvářet také ve Slezsku a na severní a jižní Moravě," uvedli meteorologové.

 

 

Na tocích zasažených intenzivními srážkami očekáváme prudké vzestupy hladin s možností krátkodobého dosažení stupňů povodňové aktivity, vzkazují také meteorologové.
 

Kromě vyhlášení výstrahy před bouřkami meteorologové také prodloužili varování před vysokými teplotami v Královéhradeckém a Pardubickém kraji až do pondělního večera. Právě na severovýchodě Čech, Moravě a Slezsku by měla horka trvat déle, kdežto pro většinu Čech určili meteorologové konec výstrahy na dnešní večer.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trpíte v kanclu vedrem? Máme pro vás tip, co dělat

Jaro Smejkal bitvu s českými tropy prohrál. Kromě svalů ukázal i parádní spáleniny

čtk TN.cz