Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.3. 2014 18:43
Nemovitosti bez majitelů

Z Čechů jsou milionáři! Najděte své jméno u pozemku v tabulce a zavolejte na TATO ČÍSLA

Pozemky
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Ilustrační foto

TV Nova udělala z několika lidí šťastlivce. A další můžou rychle přibývat. Zveřejnili jsme totiž seznamy nemovitostí, o které nikdo nemá zájem. A už se nám přihlásili první lidé, kteří nečekaně zbohatli.

Obrovský zájem vyvolala reportáž TV Nova o tom, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vydal seznam nemovitostí a polností, u kterých nezná majitele. Mnozí lidé totiž přišli na to, že vlastní, nebo mohli zdědit obrovské majetky a velmi cenné pozemky.
 

A i vy můžete být milionáři a možná o tom ani nevíte. Jak ale postupovat, pokud své jméno nebo jméno svého příbuzného, po kterém můžete dědit, najdete v TĚCHTO SEZNAMECH?
 


Seznamy nemovitostí, které hledají majitele, jsou rozděleny podle krajů. Kraje pak mají ve své správě odloučená pracoviště. Najděte si takové, které je nejblíže vašemu pozemku, a zeptejte se úředníků, kdy a kde se můžete o nemovitosti přihlásit. Tady je telefonní seznam:


Kontakty - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

 

Celkově hledá svého vlastníka podle úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových asi 92 tisíc nemovitostí, z toho je 88 000 pozemků. Lidé by ale neměli otálet. Majetek totiž může propadnout státu.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova, jak postup, když jste se v seznamech našli:
 


 

Pokud jste v seznamu majetek svého předka našli a úřad potvrdil váš nárok, napište nám na zpravy@nova.cz. V budoucnu bychom rádi pokračovali reportáží o tom, kolik z vás se díky tomuto seznamu dostalo k zapomenutému majetku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dcera Paľo Habery rozprodává majetek. Víme, co za tím je!

Kristián Kodet v šoku: Soused ohrožuje jeho majetek

vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.4. | 20:52 Ivana Didová
19
Dobrý večer,v seznamu jsem našla babičku,ale nic o rodině z otcovo strany ...
24.4. | 21:55 extext
-6
dotaz, nasli jsme tam pradedecka, muzu se prihlasit sam jako jediny nabyvatel a ...
25.4. | 20:54 Ivana Didová
1
Náhlasit nevhodný komentář
I Kdybych neměla nárok,možná najdu příbuzné - to by bylo lepší,že bych našla kořeny
25.4. | 20:52 Ivana Didová
19
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrý večer,v seznamu jsem našla babičku,ale nic o rodině z otcovo strany nevim,tak ani nevim ,zda bych měla jako vnučka nárok na ten pozemek.Sice je hledám,ale asi bez TV nenajdu.
24.4. | 21:55 extext
-6
Náhlasit nevhodný komentář
dotaz, nasli jsme tam pradedecka, muzu se prihlasit sam jako jediny nabyvatel a cele to prejde na mne, nebo se zacne pitvat kolik mel pradedecek deti, z toho pocitat podil, potom kolik deti mely ty deti a zase podily, takze na mne pripadne zlomek napr polovina poloviny z poloviny? ;(
26.3. | 14:32 Honza Štěpánek
8
Náhlasit nevhodný komentář
Ale co když to mám komplikované to hledání . Strana rodiny od mamky byla Davle , Praha , Kdyně(okres Domažlice) ,Stříbro , víc zatim nevim. Strana rodiny od táty Tanvald ,Jablonec , Smržovka , víc zatím nevím. Je toho moc.
26.3. | 00:35 cznlde
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Taky tam mame desitky pozemku po mych praprarodicich. Ale co s tim, nektere maji jen par metru, rozfrckane je to po pulce okresu, ma to dalsich minimalne 50 spolumajitelu, ten nas podilu 1/7 z toho 1/2 delit 4. Jo a je na nich exekuce. Jedine co me napada k cemu by mi to bylo je, ze kdyz bych ...
25.3. | 10:10 acupofbeauty-ras
12
Náhlasit nevhodný komentář
Pro někoho ty pole atd... nemá žádnou cenu ale pro někoho mají cenu zlata!
24.3. | 18:48 suomynona
10
Náhlasit nevhodný komentář
prej milionáři.jak kdo,spíše okolo větších měst atd. ale 95% nemovitosti je stejně neprodejná,neúrodné pole někde, kde lišky dávaj dobrou noc,nemá žádnou cenu.a takových tam jsou miliony.