Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2012 09:49
Za nízké ceny před soudem

Nabízeli levné jízdenky, hrozilo jim za to 5 milionů pokuty. Platit nemusí, rozhodl soud

Student agency
Zdroj: Mediafax
Autobus Student agency

Od ledna poslanci schválili vyšší daně, podraží tak potraviny, energie i léky. Aby toho nebylo málo, když někdo nabízí něco příliš levně, hrozí mu mastná pokuta. 5 milionů měla zaplatit Student agency za to, že nabízela jízdenky příliš levně.

Brněnský krajský soud v pátek rozhodl o žalobě firmy Student Agency proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten jí chtěl udělit pokutu za to, že jezdila na trase Praha – Brno příliš levně.
 

Student Agency podala žalobu proti pokutě 5 milionu a 154 tisíc korun, kterou dostala od ÚOHS za zneužití dominantního postavení na autobusové lince Praha - Brno a zpět. Antiomonopolní úřad přitom původně Student Agency uložil sankci 6,185 milionu korun, poté ji ale snížil zhruba o milion koru. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí krajského soudu Miroslava Sedláčková. Student agency si ale své postupy před soudem dokázala obhájit a žádnou pokutu platit nemusí.
 

Podle ÚOHS firma zneužívala od začátku prosince 2007 do začátku března 2008 svého dominantního postavení. Snížila ceny kreditových jízdenek za jednosměrnou přepravu na 50, později 95 korun.
 

Podle ÚOHS bylo cílem tohoto jednání vyloučit z trhu konkurenční dopravní společnost Asiana. Ta konkurenční tlak Student Agency nevydržela a na konci roku 2009 přestala jezdit na trase Karlovy Vary - Praha - Jihlava - Brno. Společnost se v současnosti věnuje především prodeji letenek, hotelnictví, zprostředkování ubytování, víz a pojišťovnictví.
 

 

"Hájíme práva zákazníků na nízké ceny plynoucí z konkurenčního boje. S rozhodnutím ÚOHS, kterým byla Student Agency udělena pokuta za to, že jezdila na trase Praha – Brno příliš levně, nesouhlasíme," uvedl mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.
 

"Nikdy se nevzdáme našeho práva bojovat o zákazníka kvalitní službou a nízkými cenami. Žádný úřad, ani ten, který má v popisu práce přesný opak, nemůže narušovat soutěž konkurentů tím, že vydá úřední rozhodnutí, kterým poškodí zákazníka," řekl Radim Jančura, zakladatel a majitel Student Agency.
 

Student Agency se u krajského soudu v Brně odvolala na čtyři základní body, v nichž napadla rozhodnutí ÚOHS. U soudu v pátek dopoledne uspěla.

kisa Mediafax

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.11. | 08:30 já veb
5
To je ta svoboda ???? ne tohle je modrá totalita pokud bude podnikatel jezdit ...
9.11. | 13:32 Jan Pavel
0
Kimy 69, určitě pokud jde o saniťáka či autobusáka a kořistí jim naftu do ...
9.11. | 14:16 já veb
0
Náhlasit nevhodný komentář
MELM TY HO MÁŠ TAK MALÍHO ŽE SE TOMU ANI TAK NEDÁ ŘÍKAT
9.11. | 13:32 Jan Pavel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kimy 69, určitě pokud jde o saniťáka či autobusáka a kořistí jim naftu do svého, pokud jde o něco podobného tak taky.Možná že jsme jsme se zmýlili, pokud to kupují od ČSSD či za letité podpory odborů.Kdo jinak může jezdit do práce svým autem a ještě nabýrat.
9.11. | 09:55 Radka Nováčková
3
Náhlasit nevhodný komentář
A co dominantní postavení ICOMu? Jejichž autobusy jsou vyklepané vehicle, které drží pohromadě modlitbou babek kořenářek, s nerudnými a otrávenými řidiči (jsou světlé vyjímky, ale to tak jeden či dva max), kteří hazardují léta s s lidskými životy, neb v rámci toho, aby vydělali co nejvíc, berou do ...
9.11. | 09:08 kimy69
3
Náhlasit nevhodný komentář
Soused jezdí do práce svým autem a nabírá po cestě další tři lidi....nebylo by dobrý ho popravit?
9.11. | 08:30 já veb
5
Náhlasit nevhodný komentář
To je ta svoboda ???? ne tohle je modrá totalita pokud bude podnikatel jezdit zdarma je to snad jeho věc !! proč raději neřeší ty dopravní podniky Praha tam by to jízdné z důvodu rozkrádání a kmotrovi Janouškovi Praha- Brno stálo 500 kč fuj modré prasata